سوالات متداول اساتید

پاسخ پرسش‌هایتان را در اینجا پیدا کنید

همکاری با تیچستان
جلسه آزمایشی
شرکت در کلاس
مسائل مالی
شرایط کلاس ها
تغییر روز و ساعت یا لغو کلاس رزرو شده
Click me

چگونه می‌توانم به تیچستان ملحق شوم؟

ابتدا از بخش جذب استاد یا گزینه ورود/ثبت نام اطلاعات اولیه خود را وارد کنید. سپس وارد پنل کاربری خود شده و بخش‌های مورد نیاز مثل اطلاعات شخصی، زبان تدریسی، مهارت‌ها و تخصص‌ها و رزرومه کاری و آموزشی را تکمیل نمایید و در مرحله آخر ویدئوی معرفی خود را به پشتیبان اساتید سایت ارسال نمایید تا پروفایل شما بررسی شده و در صورت دارا بودن شرایط، ظرف 72 ساعت تائید شود.

Click me

با چه دستگاه‌هایی می‌توانم کلاس‌های خود را برگزار کنم؟

شما می‌توانید کلاس‌های خود را با استفاده از لپ‌تاپ، کامپیوترهای رومیزی، تبلت و یا موبایل برگزار نمایید. البته با توجه به اینکه شما استاد جلسه هستید و تسلط شما به کلاس حائز اهمیت است، به طور جدی توصیه می‌شود تمامی کلاس‌های خود را با لپ‌تاپ برگزار کرده و از موبایل فقط در موارد اضطراری استفاده نمایید. 

Click me

آیا می‌توانم کلاس‌های رزرو شده خود را با نرم افزارهایی همچون اسکایپ، واتساپ و ... خارج از بستر تیچستان برگزار کنم؟

تمامی کلاس‌های رزرو شده با استاد بایستی با استفاده از زیرساخت تیچستان برگزار گردد تا کیف پول شما پس از برگزاری موفق شارژ شود. همچنین کلاس‌های تیچستان برای آموزش آنلاین طراحی شده و امکانات آموزشی مختلفی دارند که در نرم‌افزارهایی مثل اسکایپ یا واتس‌اپ وجود ندارند، از این جهت توصیه می‌شود که فقط از فضای کلاس تیچستان برای برگزاری جلسات استفاده شود.
با این وجود اما امکان استفاده از واتس‌اپ و ... تنها در صورت اضطرار و با هماهنگی پشتیبان تیچستان وجود دارد.

Click me

در بخش توضیحات پروفایل خود چه اطلاعاتی بنویسم؟

نوشتن حداقل چند پاراگراف درمورد خودتان، روش تدریس زبانی که تدریس می‌کنید، و خلاصه‌ای از سوابق خود و کتاب‌های مورد استفاده‌تان بسیار مفید خواهد بود. در صورتی که تجربه خاصی مانند زندگی در کشور زبان مدنظر را دارید نیز در این بخش به آن اشاره کنید. حتی اگر این اطلاعات را در ویدئو نیز مطرح کرده‌اید، نوشتن آنها به صورت مختصر و واضح به زبان‌آموزان کمک می‌کند تا در یک نگاه با خلاصه سوابق شما آشنا شوند. به علاوه با نوشتن کلمات کلیدی مرتبط به مهارت‌های خودتان، همچون "تدریس به کودک" یا "آیلتس"، زبان‌آموزان به سرعت می‌توانند به سرعت و با جست و جوی کلمات مد نظر به پروفایل شما دسترسی پیدا کنند.
توجه داشته باشید که در قسمت توضیحات پروفایل نباید شماره یا اطلاعات تماس ذکر شده باشد. ارتباط گرفتن با زبان‌آموزان از راه‌های خارجی تنها برای هماهنگی و در صورتی مجاز است که شاگرد مذکور در تیچستان با شما کلاس رزرو کرده باشد.

Click me

چطور می‌توانم رتبه‌بندی خود را در لیست اساتید تیچستان بالا ببرم؟

رتبه‌بندی اساتید در سایت تیچستان بر اساس معیارهای زیر خواهد بود:

 • داشتن ویدئوی باکیفیت:
   وجود ویدئو برای اساتید الزامی نیست، اما مدرسانی که ویدئوی معرفی خود را ارائه دهند امتیاز مثبت ویژه دریافت کرده و در لیست اساتید جایگاه مناسب‌تری کسب می‌کنند.
 • قیمت مناسب:
  قیمت مناسب به ازای هر جلسه و همچنین رایگان گذاشتن جلسات آزمایشی علاوه بر آنکه شانس رزرو توسط زبان‌آموز را افزایش می‌دهد، جایگاه بهتری را در لیست اساتید برای مدرس رقم می‌زند.
 • تقویم آموزشی آپدیت:
  آپدیت بودن تقویم با توجه به برنامه کاری استاد (که باعث میشه ناهماهنگی‌های احتمالی کاهش پیدا کنه)، در کنار وجود زمان‌های آزاد قابل رزرو، یکی دیگه از عوامل مثبت در افزایش نرخ رزرو با استاد به حساب میاد.
 • خریدهای تکرار شونده با استاد:
  به میزانی که بعد از برگزاری جلسات آزمایشی با استاد کلاس عادی رزرو شود، امتیاز مثبت در جدول اساتید به مدرس تعلق می‌گیرد. رزرو 5 جلسه عادی به ازای هر زبان‌آموز امتیاز عالی و رزرو حداقل 1 جلسه به ازای هر زبان‌آموز امتیاز متوسط تلقی می‌شود.

Click me

در صورت عدم تمایل به ادامه همکاری با تیچستان، چه اقدامی باید انجام بدم؟

در صورتی‌که دلیل عدم تمایل شما به همکاری، به دلیل خدمات، ویژگی‌ها و شرایط تیچستان است، لطفا ابتدا با پشتیبانی تیچستان هماهنگی لازم را انجام داده تا در صورت امکان مشکل به وجود آمده مرتفع شود. اما در حالتی که به دلایل شخصی امکان ادامه همکاری وجود ندارد، نیاز است تا موارد زیر انجام شوند:

 • حداقل از دو هفته قبل به تیچستان و همچنین زبان‌آموزانتان اطلاع دهید.
 •  کلاس‌هایی از دوره‌هایی که از قبل با شما خریداری شده است را به پایان رسانید. به عنوان مثال اگر تنها یکی از زبان‌آموزانتان یک دوره 10 جلسه ای با شما خریداری کرده است و فقط 6 جلسه آن تاکنون برگزار شده، موظف هستید 4 جلسه باقی مانده را به اتمام برسانید. 
 • با هماهنگی پشتیبان، پروفایل خود را برای پذیرش زبان‌آموزان جدید و یا خرید دوره جدید توسط زبان‌آموزان فعلی‌تان غیر فعال نمایید.

Click me

جلسه آزمایشی چیست؟

جلسه آزمایشی به مدت 30 دقیقه بوده و بسته به شیوه تدریس استاد می‌تواند موضوعات مختلفی را در برگیرد. به طور کلی به اساتید توصیه می‌شود تا در جلسه آزمایشی ضمن معرفی خود، به خوبی با زبان‌آموزتان آشنا شده و ضمن انجام تعیین سطحی کوتاه، از اهداف وی برای یادگیری زبان مطلع شوید تا بتوانید بهترین مسیر را برای آموزش زبان به شخص ترسیم کنید.
جلسه آزمایشی را هیچ‌گاه به عنوان اتلاف زمان در نظر نگرفته و فراموش نکنید که اهمیت جلسه آزمایشی بسیار بالا بوده و ضمن آنکه باعث خواهد شد تا مشتریان وفادار خود را داشته باشید، در جذب زبان‌آموزان جدید نیز موثر خواهد بود.

Click me

کلاس‌های آزمایشی خودم را به صورت رایگان ارائه دهم یا غیر رایگان؟

هرچند که از سوی تیچستان هیچ الزامی بر رایگان یا غیر رایگان بودن کلاس‌های آزمایشی وجود ندارد، اما اکیدا توصیه می‌شود که جلسات آزمایشی خود را به صورت رایگان برگزار کنید، چراکه در این صورت احتمال دیده شدن شما توسط زبان‌آموز، رزرو کلاس آزمایشی و در نهایت شروع کلاس‌های عادی توسط زبان‌آموز با شما بسیار بالا است.
فراموش نکنید که هدف از برگزاری کلاس‌های آزمایشی، جذب زبان‌آموزان بالقوه می‌باشد و نه کسب درآمد، لذا تعیین جلسه آزمایشی به صورت رایگان رویکردی است که در بلند مدت از لحاظ مالی نیز به نفع استاد خواهد بود.

Click me

در صورتی که زبان‌آموز در کلاس حاضر نشده است، چه اقدامی باید انجام دهم؟

اگر وارد کلاس شده‌اید و زبان آموز حضور ندارد، بلافاصله با پشتیبانی تیچستان ارتباط بگیرید تا وضعیت زبان‌آموز پیگیری شود.در صورتی که زبان آموز تا 15 دقیقه برای کلاس های آزمایشی و یا تا 20 دقیقه برای کلاس های یک ساعته در کلاس حاضر نشد، آن کلاس برگزار شده تلقی و در صورت آنکه کلاس عادی باشد، مبلغ آن به کیف پول استاد واریز خواهد شد.

Click me

چه قیمتی را برای کلاس‌هایم تعیین کنم؟

توجه داشته باشید که کلاس‌های آنلاین برخلاف کلاس‌های خصوصی حضوری هزینه‌ جانبی نداشته و می‌توان با صرف انرژی کمتر و بازدهی بهتر در آنها تدریس نمود. از این جهت توصیه می‌شود تا قیمت کلاس‌های آنلاین خود را به طور متوسط تا 50 درصد پایین‌تر از کلاس‌های حضوری قرار داده تا زبان‌آموز را تشویق به رزرو جلسه آنلاین نمایید. 60 دقیقه‌ای بودن کلاس‌ها (به جای آنکه 90 دقیقه باشند) نکته مهم دیگری در کاهش قیمت کلاس‌های آنلاین می‌باشد که نباید نادیده گرفته شود.
ضمن آن که حق کمیسیون تیچستان تنها 15 درصد بوده که بر روی قیمت اعلامی توسط استاد اعمال می‌شود؛ بدین ترتیب هزینه اعلام شده توسط استاد بدون کسر هیچ مبلغی به کیف پول وی واریز خواهد شد.
نکته پایانی اینکه اعمال تخفیف بر روی پکیج‌های 5 و 10 جلسه‌ای احتمال رزرو کلاس با تعداد جلسات بیشتر توسط زبان‌آموز را افزایش می‌دهد و از این جهت توصیه می‌شود تا تخفیف چند درصدی برای رزرو این پکیج‌ها در نظر بگیرید.

Click me

حق التدریس چگونه وارد حساب کاربری و سپس حساب بانکی من می شود؟

بعد از برگزاری موفقیت‌آمیز کلاس با زبان‌آموز، کیف پول استاد به صورت اتوماتیک شارژ می‌شود و نیاز به هیچ اقدام اضافه‌ای توسط استاد یا زبان‌آموز نیست. واریز مبلغ کیف پول به حساب بانکی اعلام شده توسط استاد نیز به ساده‌ترین شکل ممکن بوده و تنها نیاز است تا استاد (در هر زمانی از ماه) بر روی دکمه تسویه حساب کلیک نموده تا ظرف 72 ساعت مبلغ کیف پول به حساب اعلام شده توسط ایشان واریز شود.

Click me

مدت زمان هر کلاس چقدر است؟

هر کلاس در تیچستان  60 دقیقه و کلاس‌های آزمایشی 30 دقیقه‌ای هستند. البته امکان ادامه کلاس تا زمان دلخواه استاد و زبان‌آموز وجود دارد.

Click me

اگر یک زبان آموز کلاسی را با من رزرو کرد، چگونه مطلع خواهم شد؟

بلافاصله بعد از رزرو کلاس توسط زبان‌آموز، پیامک اطلاع‌رسانی به شماره موبایل استاد پیامک خواهد شد. و علاوه بر آن لیست کلاس‌ها در پنل کاربری آپدیت می‌شود.

Click me

چگونه می‌توانم یک کلاس را کنسل کنم؟

در صورتی که برای مدتی قادر به تدریس نیستید، زمان های آزاد خود را ویرایش کنید تا زبان‌آموزان جدید قادر به رزرو کلاس با شما نباشند. در صورتی که درخواست را تایید کرده اید اما حالا قصد کنسل کردن آن را دارید، میتوانید حداقل 12 ساعت قبل از فرا رسیدن ساعت کلاس این مورد را به پشتیبان اطلاع دهید. در صورتی که صرفا قصد تغییر زمان را دارید، با خود زبان آموز در این مورد توافق کنید. در صورتی که بدون هماهنگی با زبان آموز در کلاس حضور پیدا نکنید، پشتیبان تیکا با شما ارتباط خواهد گرفت و در صورت تکرار پروفایل شما غیرفعال خواهد شد

Click me

آیا می‌توان روز و ساعت کلاس رزرو شده توسط زبان‌آموز را تغییر داد؟ چگونه؟

به علت آنکه زبان‌آموز صرفا می‌تواند زمان‌هایی را انتخاب کند که در تقویم استاد به عنوان زمان آزاد آپدیت شده‌اند، احتمال وقوع چنین اتفاقی اندک است. با این وجود استاد امکان تغییر ساعت و روز برگزاری کلاس برای استاد وجود دارد. به این ترتیب که اگر کلاس آزمایشی باشد، صرفا با هماهنگی و اطلاع‌رسانی به پشتیبانی سایت امکان تغییر ساعت برگزاری کلاس وجود دارد.
در صورتی هم که کلاس عادی باشد، با هماهنگی با زبان‌آموز و اطلاع‌رسانی به پشتیبانی سایت، امکان تغییر ساعت و روز برگزاری کلاس فراهم است.