قوانین و مقررات تیچستان

معرفی پلتفرم تیچستان:

پلتفرم آموزش آنلاین زبان های خارجی تیچستان یک سرویس اینترنتی بر بستر وب می باشد که با هدف ایجاد فضای آموزشی و ارتباط بین زبان آموز و مدرس شکل گرفته است. زبان آموزان در این سامانه می توانند با انتخاب استاد مورد نظر خود در زمان دلخواه و از طریق پلتفرم تیچستان به برگزاری کلاس زبان به صورت آنلاین بپردازند. در همین رابطه تیچستان تنها در نقش یک واسط بین استاد و شاگرد عمل کرده و سامانه جستجو، انتخاب استاد و برگزاری کلاس زبان آنلاین می باشد.

لازم به ذکر است که این توافق نامه در دو بخش، در بخش اول بین زبان آموز از یک سو و تیچستان به عنوان بستر ارائه دهنده برگزاری کلاس آنلاین برای اساتید و زبان آموزان از طرف دیگر منعقد می شود. هم‌چنین بخش دوم این توافق‌نامه میان اساتید مایل به همکاری در تیچستان و تیچستان خواهد بود.

بخش اول: کاربران

الزامات ایجاد حساب کاربری در تیچستان:

 • کاربر موظف است در زمان ثبت نام، اطلاعات شخصی خود از جمله نام و نام خانوادگی، آدرس ایمیل و شماره موبایل خود را با دقت و به درستی وارد کند. در صورت عدم ارائه اطلاعات صحیح، تیچستان هیچگونه مسئولیتی در قبال کیفیت برگزاری و پشتیبانی به موقع و مناسب کلاس ها را نخواهد داشت.
 • کاربر موظف است که نام کاربری و رمز ورود خود را به صورت محرمانه نگه دارد و اطلاعات حساب کاربری خود را در اختیار سایرین قرار ندهد.
 • چنانچه زبان آموز با ایجاد حساب های کاربری مختلف سعی در ایجاد اختلال در سامانه و یا استفاده از کلاس های رایگان متعدد (تخفیف دار) و یا نظایر آن را داشته باشد، حساب کاربری‌اش مسدود شده و کلیه عواقب قانونی آن بر عهده کاربر خواهد بود.
 • پس از ثبت نام در سایت، ایمیل و شماره همراه جهت اطلاع رسانی کلاس ها و یا سایر اطلاع رسانی های مرتبط مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

مقررات رزرو کلاس با استاد:

 • بازه زمانی رزرو کلاس: کلاس ها اعم از آزمایشی و یا غیر آزمایشی، در بازه 24 ساعت یا بیشتر قبل از موعد برگزاری، قابل رزرو هستند.
 • لغو کلاس: در صورتی که در بازه زمانی 24 ساعت یا بیشتر مانده به برگزاری، کلاس خود را لغو نمایید، 10 درصد از هزینه کلاس و در صورتی که داخل بازه 24 ساعت یا کمتر مانده به برگزاری، کلاس خود را لغو نمایید، 30 درصد کسر مابقی به حساب شما (حساب بایستی به نام کاربر ثبت نامی باشد) پرداخت خواهد شد. لغو کلاس لزوما بایستی با هماهنگی پشتیبان تیچستان انجام پذیرد
 • تغییر زمان کلاس رزرو شده: تغییر زمان کلاس تنها با انجام هماهنگی با پشتیبان تیچستان امکان پذیر است.
 • عدم حضور در کلاس رزرو شده: در صورتی که زبان آموز از گزینه هایی مثل لغو و یا تغییر زمان استفاده نکند، به این معنا است که در کلاس شرکت خواهد داشت و در همین راستا استاد و زبان آموز موظف به حضور در کلاس آنلاین در ساعت مقرر شده می باشند. به همین جهت در صورتی که تا 15 دقیقه بعد از آغاز، زبان آموز در کلاس حاضر نشود، آن کلاس برگزار شده تلقی خواهد شد. در صورت عدم حضور استاد در کلاس رزرو شده نیز مبلغ کلاس به صورت کامل به حساب زبان آموز عودت خواهد شد. برای به حداقل رساندن رخ دادن چنین مسئله ای، تیچستان موظف است تا اطلاع رسانی کافی را انجام دهد.

کیفیت برگزاری کلاس ها:

تیچستان به طور منظم و پیوسته کیفیت آموزشی کلاس های آنلاین برگزار شده را مورد سنجش قرار می دهد، اما این بدان معنی نیست که تضمین کیفیت آموزشی کلاس ها با تیچستان است. لذا لازم است تا زبان آموز پروفایل استاد را به طور دقیق بررسی کرده ( مشاهده ویدئو معرفی استاد، رزومه استاد، خواندن نظرات زبان آموزان قبلی و ...) و سپس با انتخاب خود کلاس مدنظرش را رزرو کند. در همین راستا تشخیص انتخاب درست استاد بر عهده زبان آموز می باشد و تنها در صورت نیاز، مشاور تیچستان می تواند در این امر زبان آموز را یاری کند.

مقررات لازم‌الاجرا در حین برگزاری کلاس ها:

 •  زبان آموز متعهد است تا کلاس های خود را  با اینترنتی با پهنای باند بالا و پایداری مناسب برگزار کند.
 •  زبان آموز متعهد است تا پوشش مناسب و حجاب اسلامی را در حین برگزاری کلاس ها بر طبق قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران رعایت نماید. در غیر این صورت مسئولیت و عواقب قانونی آن منحصرا بر عهده فرد خاطی می باشد.
 • زبان آموز متعهد است صرفا پیرامون موضوع کلاس خود با استاد گفتگو نموده و از هرگونه صحبت و گفتگو پیرامون موضوعات و مسائل سیاسی، اخلاقی، مذهبی و اعتقادی، روابط خصوصی و یا هر موضوع نامربوط با محتوای آموزشی کلاس اجتناب کرده و مطابق با قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران عمل نماید.
 • تیچستان نهایت تلاش خود را به عمل می آورد تا همه الزامات برگزاری یک کلاس آنلاین با بالاترین کیفیت فنی را به عمل آورد. در همین راستا  زبان آموز و استاد متعهد هستند تمامی کلاس های رزرو شده خود را صرفا از طریق بستر تیچستان برگزار نماید. در صورت برگزاری کلاس خارج از فضای سایت، تیچستان هیچ گونه مسئولیتی برای پیگیری مشکلات ناشی از برگزاری کلاس خارج از فضای تیچستان را ندارد و حق انجام اقدامات مقتضی را برای خود محفوظ می دارد.
 • با توجه به خصوصی بودن فضای کلاس ها و لزوم حفظ حریم خصوصی افراد، هریک از طرفین تنها با هماهنگی و اجازه طرف دیگر و و با رعایت حریم خصوصی طرفین می توانند کلاس را ضبط کنند. کلیه مسئولیت ناشی از تخلف از این محتوای این ماده بر عهده فرد خاطی می باشد.

سلب مسئولیت:

 • زبان آموز ملزم به رعایت قوانین جمهوری اسلامی ایران در رابطه با رعایت پوشش اسلامی می باشد. در همین راستا زبان آموز بایستی مطابق با عرف و قوانین موجود رفتار کرده و مسئولیت هرگونه تخطی از این مسئله منحصرا بر عهده زبان آموز خواهد بود.
 • زبان آموز ملزم است تا قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران را در تمامی مسائل رعایت کرده، از هرگونه بحث و جدل در رابطه با موضوعات چالش برانگیز سیاسی، اعتقادی، مذهبی، اخلاقی و ... که خلاف عرف و شئونات جامعه باشد پرهیز کند. در غیر این صورت، مسئولیت رفتار زبان آموز منحصرا متوجه وی می باشد.
 • تیچستان صرفا یک بستر برای برگزاری کلاس آنلاین  با حضور اساتید و زبان آموزان می باشد و اساتید همانند زبان آموزان  برای حفظ یا حذف پروفایل خود در این  بستر کاملا مختار بوده و بدیهی است که تیچستان علی‌رغم آنکه در تلاش است تا اساتید باکیفیت را ترغیب به ادامه فعالیت نماید؛ اما نمی تواند هیچ گونه تعهدی در قبال فعال بودن درازمدت پروفایل استاد در سایت داشته باشد. لذا در صورت غیرفعال شدن پروفایل استاد، زبان آموزان می توانند کلاس های خود را با سایر اساتید در سایت ادامه دهند.
 • تیچستان تنها ارائه کننده زیرساخت برگزاری کلاس های آنلاین بوده و همچون سایر بسترهای محتوایی دیگر، هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوا و مطالبی که توسط اساتید در کلاس ها ارائه می‌شود، ندارد.

عودت مبلغ کلاس های خریداری شده شما:

 • در صورتی که زبان آموز از ادامه کلاس های خریداری شده خود صرف نظر کند و امکان ادامه کلاس ها با استاد دیگری نیز در سایت وجود نداشته باشد، مبلغ کلاس های پرداختی بابت کلاس های برگزار نشده، مطابق با قوانین ذکر شده در بخش لغو کلاس، به حساب زبان آموز برگشت داده خواهد شد.
 • استاد تنها برای تدریس به تعداد کلاس های خریداری شده با وی مسئول بوده و خرید دوره های بعدی و ادامه کلاس ها با استاد تنها منوط به فعال بودن استاد در سایت خواهد بود.

سایر:

 • با توجه به تغییرات سریع و مستمر در بخش خدمات آنلاین و تصویب قوانین جدید در این حوزه، تیچستان مجاز است بصورت مستمر نسبت به جرح و تعدیل مفاد این توافق نامه اقدام نموده و نسخه های اصلاح شده آن را در سایت اطلاع رسانی نماید.
 • ایمیل، شماره همراه و وب سایت به آدرس Teachestan.com تنها مجاری رسمی ارتباط میان پلتفرم تیچستان با کاربران می باشند.
 • ناظر تیچستان در هر زمانی می تواند وارد کلاس در حال برگزاری شده و نسبت به مانیتورینگ و بررسی کلاس ها اقدام نماید.
 • به موجب این توافقنامه کاربران متعهد می شوند که در استفاده از پلتفرم تیچستان کاملا قانون مدار، مسئولانه و متعهدانه عمل کرده و از حقوق و منافع مشروع تیچستان، اساتید و دیگر زبان آموزان حمایت کرده و آنها را محترم شمارند. چنانچه کاربران، دانسته و یا ندانسته، موجب ایجاد هر گونه خسارتی به تیچستان یا شخص ثالثی شوند، مسئولیت نقض توافق نامه را بر عهده گرفته و متعهد به پرداخت غرامت و جبران خسارات وارده به تیچستان و یا اشخاص ثالث آسیب دیده می باشند.
 • کاربر تیچستان اذعان می نماید که در کمال صحت و سلامت و با آگاهی و اختیار کامل متن این توافق نامه را مطالعه و تایید نموده است و با درک اهمیت و ضرورت رعایت هر یک از بندهای توافق نامه، موافقت می نماید که تیچستان هیچ‌گونه تعهدی نسبت به دعوی ها، جریمه ها، مجازات ها، مسئولیت ها، هزینه ها و یا ضررهای ناشی از نقض مقررات توسط کاربر و یا اساتید و دیگر اشخاص ثالث نخواهد داشت.

قانون حکم و حل اختلاف:

   این توافق نامه مطابق با قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران تنظیم شده است و طرفین با استناد به کلیه مفاد و شرایط مندرج در توافق نامه و ملحقات و ضمیمه های بعدی ملزم گردیده اند کلیه مفاد آن را رعایت نمایند. طرفين توافق نمودند در صورت وقوع هرگونه اختلافي راجع به این توافق نامه ویا تفسیر آن موضوع را از طریق مذاکره دوستانه حل و فصل نمایند و در غیر این صورت نظر نماینده حقوقی تیچستان به عنوان داور مرضی الطرفین برای طرفین لازم الاتباع و لازم الاجرا خواهد بود.

بخش دوم: اساتید

 • داشتن پروفایل و تقویم آموزشی آپدیت و ارائه‌ اطلاعات صحیح:
  • استاد متعهد است تا از آپدیت بودن همیشگی تقویم آموزشی خود تا حداقل 7 روز آینده مطمئن باشد. 
  • استاد موظف است تا پروفایل آموزشی خود را به صورت جامع، جذاب و با صداقت کامل تکمیل نماید (ویدئو معرفی، بیوگرافی متنی، رزومه تحصیلی-کاری و ...). استاد موظف است تا در تصویر پروفایل و ویدئو معرفی خود، پوشش مناسب و مطابق با عرف جامعه که هماهنگ با قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران باشد را رعایت نماید. ارائه هرگونه اطلاعات غلط و گمراه‌کننده و نادقیق در پروفایل اساتید و یا عدم رعایت قوانین کشور، تخلف محسوب شده و تیچستان حق اصلاح و در موارد شدیدتر حق محروم‌نمودن استاد از تدریس را خواهد داشت. 
  • الگوریتم رتبه‌بندی اساتید در سایت، صرفا بسته به تکمیل بودن پروفایل، کیفیت آموزشی و آیتم های انضباطی استاد تنظیم و تعریف می‌شود و امکان جابه‌جایی به درخواست استاد صرفا از طریق بسته‌های مارکتینگ وجود دارد.
  • تیچستان حتی‌المقدور از حذف و یا اصلاح امتیاز و کامنت درج شده توسط زبان آموز در پروفایل استاد جلوگیری می کند. با این وجود حذف کامنت تنها در صورت توهین و یا هتک حرمت به استاد، تیچستان و یا اشخاص ثالث امکان پذیر خواهد بود. 
  • استاد در صورت امکان، کلاس های آنلاین تیچستان خود را در رسانه های اجتماعی و یا به صورت حضوری اطلاع رسانی خواهد کرد.
  • استاد می‌بایست از در اختیار گذاشتن هرگونه اطلاعات تماس خصوصی و شخصی در قسمت پروفایل شخصی خود خودداری کند. تیچستان در صورت مشاهده‌ چنین تخلفی، حق اصلاح پروفایل کاربری و یا در صورت لزوم تعلیق حساب کاربری استاد را خواهد داشت.
 • محیط برگزاری کلاس و امکانات لازم:
  • استاد موظف است تا تمامی کلاس‌های خود را با استفاده از لپ‌تاپ مجهز به هدست و وبکم با کیفیت برگزار کند. استفاده از موبایل فقط در موارد اضطراری و به صورت موردی امکان پذیر است.
  • استاد تعهد می‌نماید تا اینترنتی با پهنای باند بالا و پایداری همیشگی را برای کلاس های خود تهیه نماید تا در روند برگزاری کلاس اخلالی به‌وجود نیاید.
  • استاد متعهد می‌شود تا مکانی مناسب و آرام با نور و پس زمینه مناسب را برای کلاس‌های آنلاین خود در نظر بگیرد.
 • تعهدات استاد در حین برگزاری کلاس ها:
  •  استاد تعهد می‌نماید تا تمامی کلاس‌های رزرو شده با خود را از طریق بستر تیچستان برگزار نموده و حق برگزاری کلاس‌ها با سایر نرم افزارها خارج از فضای تیچستان را ندارد. تیچستان هیچ‌گونه مسئولیتی در رابطه با برگزاری کلاس در نرم‌افزارهای خارج از پلتفرم آموزشی تیچستان را نداشته و حق اتخاذ اقدامات مقتضی را برای خود محفوظ می دارد.
  • استاد ملزم به رعایت قوانین جمهوری اسلامی ایران در رابطه با رعایت پوشش اسلامی می باشد. در همین راستا استاد بایستی مطابق با عرف و قوانین موجود رفتار کرده و مسئولیت هرگونه تخطی از این مسئله منحصرا بر عهده استاد خواهد بود. 
  • استاد متعهد می‌گردد صرفا پیرامون موضوع تخصصی کلاس خود با زبان آموز گفتگو نموده و از صحبت، گفتگو و بحث درباره موضوعات و مسائل سیاسی، مذهبی و اعتقادی، اخلاقی و هر بحث خارج از موضوع اجتناب کند. در غیر این صورت عواقب و مسئولیت این کار منحصرا بر عهده‌ استاد خواهد و تیچستان حق هرگونه اقدامی را برای خود محفوظ خواهد داشت.
  • با توجه به خصوصی بودن فضای کلاس و لزوم حفظ حریم خصوصی زبان آموزان، استاد تحت هیچ شرایطی حق ضبط کردن صوت و یا تصویر فضای کلاس جهت تبلیغات کلاس‌ها در فضای مجازی و یا جهت فروش فایل ضبط‌شده کلاس ها را ندارد. در غیر این صورت، کلیه عواقب آن بر عهده استاد خواهد بود و تیچستان هیچگونه مسئولیتی نخواهد داشت (در صورت نیاز به اطلاع رسانی کلاس های آنلاین خود استاد تنها با تهیه اسکرین شات از فضای کلاس بدون نشان دادن زبان آموز، این اجازه را دارا می‌باشد).
  • تیچستان به عنوان بستر برگزاری کلاس، هیچ گونه مسئولیتی نسبت به روابط  خارج از فضای سایت تیچستان بین استاد و زبان آموز نداشته و کلیه عواقب ناشی از این ارتباط بر عهده استاد و زبان آموز می باشد.
  •  استاد موظف است تا تمامی کلاس‌های خود را به موقع و بدون تاخیر شروع نماید.
  • تیچستان تنها بستری برای آموزش و یادگیری زبان‌های خارجی است. لذا استاد متعهد می‌شود ضمن مسئول بودن در قبال محتوای ارائه‌شده در کلاس، از ارائه محتوای غیر آموزشی و غیرمرتبط و خلاف قوانین جمهوری اسلامی اجتناب کند. در غیر اینصورت هیچگونه مسئولیتی متوجه تیچستان نخواهد بود.
  • در مدت همکاری، استاد موظف است تا تماس ها و پیام های دریافتی از جانب تیچستان را پاسخگو باشد.
 • قوانین رزرو و لغو کلاس با استاد:
  • لغو کلاس ها: در حال حاضر امکان لغو کلاس توسط اساتید تنها با هماهنگی پشتیبانی تیچستان امکان ‌پذیر می باشد. در همین راستا، چنانچه کلاس در خارج از بازه ۲۴ ساعت مانده به برگزاری کلاس لغو شود، جریمه‌ای به استاد تعلق نمی گیرد، اما در صورت لغو کلاس در داخل بازه‌ی ۲۴ ساعت مانده به کلاس، ۱۵ درصد از هزینه کلاس به عنوان جریمه از حساب استاد کسر خواهد شد.
  • تغییر زمان کلاس رزرو شده: تغییر زمان کلاس فقط با هماهنگی با پشتیبانی تیچستان و به شرط رضایت زبان‌آموز امکان پذیر است.
  • عدم حضور در کلاس رزرو شده بدون اطلاع قبلی: اگر استاد اقدام لازم همچون لغو و یا تغییر زمان را برای کلاس خود انجام ندهد، بدین معنا است که کلاس را شرکت خواهد کرد. در صورتی که استاد تا ۱۵ دقیقه از زمان شروع کلاس در کلاس حاضر نشود، آن کلاس لغو و جریمه ۳۰ درصدی مادی و نزول در لیست رتبه بندی اساتید اعمال خواهد شد.
 • حفظ محرمانگی:
  •  استاد متعهد است تا کلیه دارایی‌های فکری، تجربه‌ای، آماره‌ای و اطلاعاتی که ضمن این همکاری حاصل می‌کند را محرمانه تلقی نموده و در صورت تخلف، تیچستان محق به تعقیب قانونی استاد خواهد بود.
 • استعفاء و یا خاتمه همکاری استاد: 
  • در صورت تصمیم به قطع همکاری استاد موکداً موظف است کلاس‌هایی که با وی رزرو شده و هنوز برگزار نشده است را ابتدا تدریس کرده و به پایان رساند. به عنوان مثال اگر یکی از زبان‌آموزان استاد یک دوره ۱۰ جلسه‌ای با او رزرو کرده باشد و تنها ۴ جلسه آن تاکنون برگزار شده است، استاد موظف است تا ابتدا شش جلسه‌ی باقی‌‌مانده را به اتمام رساند.
  • با استعفاء و یا خاتمه قرارداد، پروفایل استاد به طور کامل از بین رفته و استاد حق هیچگونه ادعائی را ندارد.

تبصره: تنها در صورتی تسویه حساب کامل با استاد انجام خواهد شد که کلیه موارد بند بعدی توسط استاد رعایت گردد.

 •  مدل همکاری استاد با سایت:
  • تیچستان یک مبلغ/درصد منصفانه را با توجه به هزینه‌های زیرساختی و سربار سایت، به قیمت کلاس‌های استاد اضافه و به زبان آموزان در سایت نمایش خواهد داد. استاد حق اعتراض به مبلغ اضافه شده را ندارد.

 تبصره: در صورت اشتباه استاد و درج قیمت به بهای پایین‌تر از قیمت واقعی کلاس­ها، استاد متعهد است کلاس‌های خریداری شده خود را به همان قیمت تدریس کند.

  • استاد متعهد می‌شود که هیچ گونه مبلغی را خارج از پلتفرم تیچستان از زبان‌آموزان تیچستان دریافت نکند. در غیر این صورت کلیه عواقب این کار بر عهده‌ی استاد بوده و تیچستان حق محروم کردن استاد از تدریس در پلتفرم خود و یا سایر اقدامات مقتضی را محفوظ خواهد داشت.
  • استاد متعهد می‌گردد تا از تشکیل کلاس با خود و یا اکانت‌های دروغین به منظور بالا بردن رتبه‌ی خود در لیست اساتید خودداری کند. تیچستان به محض اطلاع از چنین اقداماتی، حق معلق‌کردن موقت حساب کاربری استاد به منظور تحقیقات بیشتر در این خصوص را خواهد داشت. هم‌چنین در صورت احراز رخ‌دادن چنین اقداماتی، تیچستان می‌تواند حساب کاربری استاد را به صورت دائمی مسدود نماید.