پست های جدید
 • ایران
 • 1400-05-09
 • آخرین به‌روزرسانی 1399-10-17

زبان انگلیسی یکی از جذاب‌ترین زبان‌های دنیا برای یادگیری است. منابع یادگیری زبان انگلیسی همیشه آسان و در دسترس است. شاید در ابتدا، یادگیری سریع زبان انگلیسی برای شما در کمی غیرممکن به نظر برسد اما بعد از خواندن این مقاله در وب سایت تیچستان، تنها با رعایت با رعایت چند نکته ساده، می‌توانید به روش موثری برای یادگیری سریع زبان انگلیسی، دسترسی داشته باشید. با ما همراه باشید.

روش‌های یادگیری سریع زبان انگلیسی

هرچند فرایند یادگیری زبان اساساً زمان‌بر است اما رعایت این 8 نکته می‌تواند، به شما در یادگیری سریع‌ زبان انگلیس کمک کند.

 1. هر چیزی که دستتان می‌آید را بخوانید

ادبیات کلاسیک، مجله، روزنامه، بروشورهای تبلیغاتی، شبکه‌های اجتماعی، ایمیل‌ها، پشت بسته‌های مواد غذایی و ... هرچیزی که به زبان انگلیسی در اطرافتان می‌بینید را در هنگام فعالیت‌های روزمره بخوانید. همه این‌ها پر از لغت‌هایی هستند که ممکن است برای شما جدید و ناآشنا باشند. همچنین می‌توانید لغت‌هایی را که از قبل با آن‌ها آشنا هستید را در ساختار جمله ببینید و آن‌ها را بهتر درک کنید.

 1. فعالانه، هر لغت جدیدی را که یادمی‌گیرید، یادداشت کنید

شاید این روش قدیمی به نظر برسد، اما واقعا مفید و کاربردی است. هنگام یادگیری لغات جدید، شاید آنقدر هیجان‌زده باشیم که با خودمان بگوییم که امکان ندارد این لغت را فراموش کنم، اما به ما اعتماد کنید، بار اول همه چیز در ذهن شما نمی‌ماند. برای شروع این کار، عادت کنید که یک دفترچه را همیشه کنار خود داشته باشید یا از ابزارهایی مانند Evernote استفاده کنید. هر زمان که کلمه یا عبارتی جدید را شنیدید یا خواندید، آن را بنویسید: در یک جمله و به همراه معنی آن به فارسی و انگلیسی.

 1. با انگلیسی‌زبان‌ها صحبت کنید

یادگیری زبان انگلیسی برای برقراری ارتباط با انگلیسی‌زبانان است. این روزها پیام‌رسان‌ها و شبکه‌های اجتماعی باعث شده که کمتر از صحبت کردن استفاده کنیم و به تکست دادن اکتفا کنیم. صحبت کردن و داشتن مکالمات واقعی، نقش بسیار مفیدی در یادگیری سریع زبان انگلیسی برای شما دارد و باعث می‌شود لغاتی که در مکالمات به زبان میاورید بهتر در ذهن‌تان بماند. لازم نیست برای مکالمه دنبال افراد خارجی باشید، می‌توانید در یک دوره ثبت نام کنید یا در کلاس‌های مکالمه آنلاین شرکت کنید.

 1. پادکست‌های انگلیسی گوش کنید

گوش دادن به پادکست‌های انگلیسی، یکی از مفید‌ترین روش‌ها برای یادگیری سریع زبان انگلیسی است. تقریبا در مورد هر موضوعی، پادکست انگلیسی وجود دارد. آشپزی، سیاست، تاریخ، هنر و ... یک پادکست با موضوع مورد علاقه‌تان را انتخاب کنید و هنگام رانندگی، پیاده‌روی یا انجام کارهای روزانه‌تان به آن گوش کنید. شاید در ابتدا فهمیدن لهجه‌‌ی گوینده پادکست کمی برایتان دشوار باشد، اما نا‌امید نشوید و به این‌ کار ادامه بدهید. بعد از مدتی متوجه خواهید شد که با گذشت زمان، به درک مطالب بیشتری از گوینده پادکست خواهید رسید و تعداد زیادی لغت جدید خصوصاً در زبان محاوره، به دایره لغتتان اضافه خواهد شد.

 1. مسافرت کنید

برای تعطیلات بعدی که پیش‌رو دارید، مقصدی را انتخاب و سفر کنید. در طول سفر سعی کنید در موقعیت‌های مختلف خودتان را مجبور به برقراری ارتباط با افراد و شروع به صحبت کردن کنید.

 1. از دوستانتان کمک بگیرید

حتما دوستانی دارید که در شبکه‌های اجتماعی‌شان به زبان انگلیسی پست‌هایی را به اشتراک می‌گذارند.  هر روز به خودتان متعهد شوید که تعدادی از این متن‌ها را کند و کاو و بررسی کنید. این متن‌ها می‌تواند شامل اخبار یا مقالات مجله‌ها، فیلم، گفتگو، پست وبلاگ، متن آهنگ‌های انگلیسی یا هر چیز دیگری باشد. اگر به زبان انگلیسی باشد و موضوع مورد علاقه شما باشد، برای یادگیری سریع زبان انگلیسی برای شما مفید خواهد بود.

 1. هر سوالی دارید، بپرسید

کنجکاو بودن، برای یادگیری سریع انگلیسی، خیلی مهم است. اگر هر سوالی چه کوچک چه پیچیده در ذهن‌تان است از معلم‌تان بپرسید، در گوگل آن را جستجو کنید یا از دوستان و همکلاسی‌ها بپرسید.

 1. از ستاره‌های سینما کمک بگیرید

با انتخاب یک فیلم یا بازیگر انگلیسی‌زبان که به آن علاقه‌دارید، می‌توانید انگلیسی را سریع یاد بگیرید. با یک جستجوی ساده در اینترنت، فیلم‌ها، سریال‌ها و حتی مصاحبه‌هایی که این ستاره انجام داده را پیدا کنید و ببینید. در این گفتگوها، به دنبال پیدا کردن لغت‌ها و اصطلاحات محاوره‌ای و عامیانه، شوخی‌ها و.... باشید،‌ معنی آن‌ها را پیدا کنید و برای خودتان یادداشت کنید.

 1. با چیزی که واقعا به آن نیاز دارید شروع کنید

اگر به طور مداوم انگیزه‌هایتان را برای یادگیری سریع زبان انگلیسی به خودتان یادآوری کنید، روند یادگیری انگلیسی شما بسیار سریعتر پیش می رود. آیا زبان انگلیسی را برای تحصیل در خارج کشور می‌خواهید یاد بگیرید؟ پس، روی دایره واژگان مربوط به تحصیلات خود تمرکز کنید. کنفرانس خارج از کشور داشته دارید؟ در مورد راه‌هایی که می‌توانید ارائه‌تان را بهتر کنید بخوانید.  سفر خارج از کشور در پیش دارد؟ در مورد مقصدتان و تاریخ آن کشور بخوانید.

 1. هر جا خسته شدید، توقف کنید

ممکن است در طول مسیر یادگیری سریع زبان انگلیسی، احساس ضعف کنید یا به خودتان بگویید که من نمی‌توانم یا این کار بیهوده است. دست از این افکار بردارید، مدتی به خودتان زمان بدهید و به توانایی‌هایتان ایمان داشته باشید.

یادگیری سریع زبان انگلیسی

سخن پایانی

قطعاً اگر یک استاد حرفه‌ای و مجرب در مسیر یادگیری زبان انگلیسی در کنار شما باشد، یادگیری برای‌ شما بهتر و اصولی‌تر پیش خواهد رفت. وب سایت آموزش آنلاین زبان انگلیسی تیچستان، این امکان را برای شما محیا کرده است که با هر بودجه و هر زمانی که دارید، بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید. به شما پیشنهاد می‌کنیم تا نگاهی به لیست اساتید زبان انگلیسی وب سایت تیچستان بیاندازید.

منبع:

https://www.ef.com

به اشتراک گذاری این مطلب!

author

پانته آ توتونچیان

از سال ۱۳۹۲ کار تولید محتوا و ترجمه رو شروع کردم و به حوز‌ه‌هایی مثل شبکه‌های اجتماعی، PR و دیجیتال مارکتینگ علاقه دارم و با شرکت‌های مطرح و شناخته شده در این زمینه‌ها همکاری می‌کنم. سفر، سینما و انیم

سایر مقالات

0 دیدگاه

ارسال دیدگاه