single post

زبان آلمانی در این کشورها به کمک شما می‌آید

اگر به تازگی شروع به یادگیری زبان آلمانی کرده باشید، ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که چه کشورهایی به زبان آلمانی صحبت می‌کنند یا تسلط بر این زبان در کدام کشورها به کمک شما می‌آید. در این مقاله، تیچستان پاسخ این سوال را به شما می‌دهد.

کشورهای آلمانی زبان در دنیا

زبان آلمانی یکی از محبوب‌ترین و پرکاربردترین زبان‌های دنیا است. تعداد افرادی که مشتاق به یادگیری زبان آلمانی هستند روز به روز در حال افزایش است. خیلی از این افراد، زبان آلمانی را برای تحصیل، کسب و کار و یا مهاجرت فرا می‌گیرند.

حدس می‌زنید تعداد کشورهای آلمانی زبان در دنیا چقدر است؟ چه تعدادی از افراد جهان به زبان آلمانی صحبت می‌کنند؟ پاسخی که در ادامه به این سوال‌ها می‌دهیم، ممکن است شما را شگفت‌زده کند.

 کشورهای زیادی در دنیا وجود دارد که مردم آن، زبان آلمانی را به عنوان زبان مادری‌شان صحبت می‌کنند.

بیش از 130 میلیون نفر در دنیا هستند که زبان آلمانی، زبان مادری‌شان است. زبان‌ آلمانی، پرتعدادترین زبان مادری‌ای است که در دنیا به آن صحبت می‌شود. در 5 کشور عضو اتحادیه اروپا، زبان آلمانی، زبان ملی و زبان رسمی است. این 5 کشور آلمانی زبان شامل:

در سوییس هم آلمانی به عنوان یکی از زبان‌های رسمی، در کنار فرانسوی و ایتالیایی شناخته می‌شود.

علاوه بر این کشورها، بیش از 7.5 میلیون نفر در 42 کشور دنیا هستند که در یکی از این پنج کشور آلمانی زبان، زندگی می‌کنند. در اروپا، زبان آلمانی بیشترین و کاربردی‌ترین زبان مورد استفاده است.

بیش از 78 درصد از جمعیت آلمانی زبان دنیا،‌ ساکن کشور آلمان، حدود 8 درصد ساکن اتریش، کمتر از 1 درصد ساکن ایتالیا و بقیه ساکن کشورهای دیگر هستند.

آلمانی در دیگر نقاط دنیا

برخی از کشورهای اسکاندیناوی و اروپایی شرقی هم هستند که شامل اقلیت‌های آلمانی زبان می‌شوند. از جمله دانمارک، لهستان ( بابیش از 70هزار نفر آلمانی زبان)، جمهوری چک و رومانیا.

در کشور آمریکا که یکی از مهاجرپذیرترین کشورهای دنیاست، بیش از 45 میلیون نفر سکونت دارند که زبان آلمانی، زبان کشور مبدا آن‌هاست. آلمانی، زبان مادری حدود یک میلیون و چهارصد نفر از این افراد است.

کشورهای آلمانی زبان

 

در روسیه، 800 هزار نفر زندگی می‌کنند که ریشه و اصالت‌ آن‌ها به کشورهای آلمانی زبان برمی‌گردد و تعدادی از این افراد هنوز به زبان آلمانی صحبت می‌کنند.

20هزار نفر از نژاد نامیبی – آلمانی در در کشور نامیبی در جنوب غربی آفریقا زندگی می‌کنند که زبان مادری‌شان آلمانی است. این افراد از بازماندگان کلونی‌های آلمانی هستند که بین سال‌های 1884 تا 1915 به این کشور مهاجرت کرده بودند.

کشورهایی که زبان آلمانی در آن‌ها، به عنوان زبان فرهنگی یا زبان اقلیت شناخته می‌شود:

 • جمهوری چک
 • دانمارک
 • لهستان
 • ایتالیا
 • قزاقستان
 • نامیبی
 • مجارستان
 • رومانیا
 • روسیه
 • اسلوواکی
 • اوکراین

چرا یادگیری زبان آلمانی بسیار مفید و کاربردی است؟

اینکه زبان آلمانی، شاید یکی از سخت‌ترین زبان‌ها برای یادگیری است را انکار نمی‌کنیم. گرامر زبان آلمانی ممکن است در ابتدا برای کسانی که تازه با زبان آلمانی آشنا می‌شوند، کمی سخت به نظر برسد. اما به هر دلیلی که تصمیم به یادگیری زبان آلمانی گرفته‌اید، این را بدانید که این زبان، خیلی اوقات ممکن است حتی از زبان انگلیسی هم برای شما کاربردی‌تر باشد. زبان آلمانی، یکی از رایج‌ترین زبان‌های دنیاست که در محیط‌های تجاری و کسب و کارها استفاده می‌شود. لذا برای کسانی که قصد مهاجرت کاری به کشورهای آلمانی زبان را دارند، امتیاز بسیار بالایی محسوب می‌شود. همچنین یکی از پولسازترین زبان‌ها در ایران نیز می‌باشد.