پست های جدید
  • ایران
  • 1400-05-09
  • آخرین به‌روزرسانی 1399-10-17

زبان روسی در کشور روسیه و همچنین کشورهایی که از شوروی جدا شده اند مورد استفاده قرار می گیرد و به همین دلیل تعداد افراد زیادی را تحت پوشش خود قرار داده است. همسن فراگیری در میان جمعیت را می توان از جمله نقاط قوت این زبان دانست به طوری که این زبان به عنوان پنجمین زبان زنده ی دنیا شناخته می شود. یکی از سختی هایی که در مسیر یادگیری روسی وجود دارد، گرامر سخت و نسبتا پیچیده ی آن می باشد! البته این موضوع را با تلاش کافی برای یادگیری و همچنین بهره مندی از اساتید خوب و منابع با کیفیت می توانید برطرف کنید و به سادگی مشغول یادگیری زبان روسی بشوید؛ به خصوص وقتی که از اهمیت و کاربردهای زبان روسی که در ادامه این مطلب میاید، آگاه شوید:

الف) اهمیت زبان روسی برای تحصیل

همانطور که گفتیم در کشور روسیه و کشورهایی که از شوروی جدا شده اند ،این زبان مورد استفاده قرار می گیرد و به همین دلیل اگر می خواهید در یکی از این کشورها مشغول تحصیل شوید، می. بایست روسی را به خوبی یاد بگیرید. کشورهایی مانند بلاروس، اوکراین، تاجیکستان و… زبان روسی را به طور رسمی مورد استفاده قرار می دهند و از طرفی کشورهایی مانند نروژ این زبان را به عنوان یکی از زبان های رایج در خود دارند و می توانید در این کشورها نیز به دانستن زبان روسی تکیه کنید. پس همانطور که مشاهده می کنید، با یاد گرفتن روسی می توانید شانس تحصیل در کشورهای بسیاری را به دست آورید!

ب) یادگیری زبان روسی برای مهاجرت

این روزها افراد زیادی پیدا می شوند که قصد مهاجرت به خارج از کشور، به ویژه کشورهای اروپایی را دارند. اگر بخواهید به اروپا مهاجرت کنید، روسیه و کشورهای روسی زبان یکی از گزینه های انتخابی شما خواهند بود و همچنین برخی از کشورها هستند که زبان روسی در آن ها رایج است و حتی اگر زبان اصلی آن کشور روسی نباشد، می توانید به وسیله روسی زندگی روزمره و حتی موارد شغلی خود را پیش ببرید. به طور کلی می توان گفت آموزش زبان روسی که از چیزهایی است که می تواند شانس پذیرش شما در کشورهای مختلف را بالا ببرد.

ج) کاربرد زبان روسی در گردشگری

کشورهای منطقه شمال و شمال شرقی اروپا دارای جاذبه های گردشگری و تاریخی زیادی هستند که منجر به مجذوب شدن بسیاری از گردشگران و جهان گردان می شود. اگر بر این زبان تسلط کافی داشته باشید می توانید به سادگی در این کشورها به سفر و سیاحت بپردازید. از نظر فرصت شغلی نیز می توانید به عنوان سرپرست تورهای گردشگری در این مناطق فعالیت کنید.

د) فرصت های شغلی زبان روسی

فعال بودن روسیه و کشورهای منطقه شرقی اروپا در بخش نفت و گاز و همچنین دیگر صنایع می تواند یک پتانسیل بزرگ برای هر شخص با دانش زبان روسی باشد. به دلیل فعالیت گسترده ی کشور روسیه در زمینه نفت و گاز و روابطی که با دولت و شرکت های ایرانی دارد، نیاز به افرادی با دانش زبان روسی نسبتا بالاست و شما می توانید به عنوان مترجم و یا حتی مسئول قراردادها و روابط کاری فعالیت کنید.

یکی دیگر از فرصت های کاری که به واسطه زبان روسی می توانید به دست آورید و در بالا نیز به آن اشاره کردیم، فعالییت در زمینه گردشگری می باشد. کارمند ثبت اطلاعات، هماهنگی های قانونی جهت ثبت روادید، مسئول تورهای گردشگری روسی و… از جمله مواردی هستند که می توانید به آن ها بپردازید.

ترجمه همیشه از کارهایی است که با توجه به کاربرد و گستردگی یک زبان می تواند درآمد خوبی را ایجاد کند. شما با یاد گرفتن روسی می توانید به ترجمه متون و حتی کتاب های روسی زبان بپردازید و با همکاری با ناشران به کار مشغول شوید.

به عنوان آخرین مورد و فرصت شغلی می توان به بحث تدریس اشاره کرد. اگر تسلط خوب و کافی بر روسی داشته باشید و همچنین ترفند و مهارت های تدریس را کسب کنید، می توانید به صورت خصوصی و یا تدریس در آموزشگاه ها مشغول به کار شوید. در نظر داشته باشید که در صورت داشتن دانش و مهارت و رزومه ی مناسب، حتی به عنوان یک استاد دانشگاه نیز می توانید به تدریس زبان روسی بپردازید. همین وب سایت تیچستان خودمان، یکی از بهترین مکان هایی هست که در صورت واجد شرایط بودن می توانید تدریس زبان روسی را آغاز کنید!

به اشتراک گذاری این مطلب!

author

پانته آ توتونچیان

از سال ۱۳۹۲ کار تولید محتوا و ترجمه رو شروع کردم و به حوز‌ه‌هایی مثل شبکه‌های اجتماعی، PR و دیجیتال مارکتینگ علاقه دارم و با شرکت‌های مطرح و شناخته شده در این زمینه‌ها همکاری می‌کنم. سفر، سینما و انیم

سایر مقالات

0 دیدگاه

ارسال دیدگاه