پست های جدید
 • ایران
 • 1400-05-11
 • آخرین به‌روزرسانی 1399-10-17

یکی از سوالات پرتکرار برای کسانی که قصد یادگیری زبان دارند، این است: چگونه در خانه زبان انگلیسی یاد بگیریم؟

برای تسلط به زبان انگلیسی نیازی به زندگی در یک کشور انگلیسی زبان ندارید. اگر در مورد نحوه یادگیری زبان انگلیسی در خانه اطلاعات لازم را داشته باشید یا ترفندهای مهم را بدانید. حتی نیاز ندارید از منزل خارج شوید.

در ادامه، در وب سایت آموزش زبان آنلاین تیچستان،‌ ترفندهایی به شما آموزش می‌دهیم که می‌توانید توسط آن‌ها، بدون نیاز به کلاس‌های حضوری در خانه زبان انگلیسی را یاد بگیرید.

چگونه در خانه زبان انگلیسی یاد بگیریم؟

برای پاسخ به سوال اصلی یعنی چگونه در خانه زبان انگلیسی یاد بگیریم؟ به 11 نکته مهم اشاره خواهیم کرد تا بتوانید به بهترین و اصولی‌ترین روش آموزش خود زبان خود را در خانه انجام دهید.

 1. خودتان را در زبان انگلیسی غرق کنید

برای اینکه خودتان را در زبان انگلیسی غرق کنید لازم نیست که حتما در یک کشور انگلیسی زبان زندگی کنید. مثلا می‌توانید این کارها را به زبان انگلیسی انجام دهید: نوشتن لیست خرید، خواندن روزنامه، گوش دادن به رادیو و پادکست، نوشتن یادداشت‌های روزانه به زبان انگلیسی یا گوش دادن به زبان انگلیسی از طریق موبایل  هنگام رفتن به محل کار. فقط کافی‌ست تا روش‌هایی را پیدا کنید که زبان انگلیسی تبدیل به بخشی از زندگی روزمره شما در خانه شود.

 1. دوستان خارجی پیدا کنید

حتی اگر در یک کشور انگلیسی زبان زندگی نکنید، باز هم می‌توانید راهی برای پیدا کردن دوست‌های انگلیسی زبان پیدا کنید. می‌توانید از شبکه‌ای اجتماعی استفاده کنید و یا در تالارهای گفتگو به زبان انگلیسی عضو شوید و بر اساس دانش و علاقه‌مندی‌هایتان با افراد انگلیسی‌زبان ارتباط برقرار کنید،‌ مثلاً به سوالات بقیه جواب بدهید یا از دیگران سوال بپرسید.

 1. با یک دوست درس بخوانید

برای تمرین زبان انگلیسی لازم نیست حتما با کسی که انگلیسی زبان مادری‌ش است، صحبت کنید. یک شریک برای روند مطالعه‌تان پیدا کنید، یا یک گروه انگلیسی تشکیل دهید و به طور منظم برای صحبت و برقراری ارتباط به زبان انگلیسی صحبت کنید. شما می توانید به یکدیگر انگیزه بدهید و اشکالات دوستتان را رفع یا در مورد سوالاتتان با او مشورت کنید.

چگونه در خانه زبان انگلیسی یاد بگیریم

 1. از منابع مختلف استفاده کنید

خواندن زبان انگلیسی در کتاب‌های درسی می تواند گاهی کسل کننده باشد. خواندن و درک متون انگلیسی که برای بومی زبانان نوشته شده شاید برایتان در ابتدا کمی سخت و چالشی باشد، اما با کمی تمرین می‌توانید در آن پیشرفت کنید. اگر نمی توانید کتاب یا مجله انگلیسی پیدا کنید، هر روز از اینترنت برای خواندن اخبار به زبان انگلیسی استفاده کنید.

پیشنهاد می‌کنیم مقاله مقایسه کتاب های آموزش زبان انگلیسی را نیز مطالعه کنید.

 1. آنلاین شوید!

به صورت آنلاین می‌توانید با افراد مختلف انگلیسی زبان از سراسر جهان در ارتباط باشید. به اتاق گفتگو یا تالارهای گفتگو بپیوندید، یک دوره از یک مهارت خاص که به زبان انگلیسی و آنلاین تدریس می‌شود را فرا بگیرید، می‌توانید زبان انگلیسی را از طریق شبکه‌های اجتماعی یاد بگیرید. صفحه‌های انگلیسی زبان را پیدا کنید و هر روز با خواندن متن‌ تصاویر یا کپشن‌ها، منظور آن را بفهمید و این کار را هر روز ادامه بدهید.

 1. برای خود اهداف واقع‌بینانه تعیین کنید

برای یادگیری زبان انگلیسی در منزل، برای خود دلیل بیاورید: آیا می خواهید ارتقا شغلی پیدا کنید؟ آیا هدف‌تان این است که بتوانید با همکاران خارجی خود صحبت کنید؟ آيا قصد تحصیل در خارج از کشور دارید یا می‌خواهید تعطیلات بعدی خود را در یک کشور انگلیسی زبان بگذرانید؟ اهداف کوتاه مدت و همچنین بلند مدت تعیین کنید و روند پیشرفت خود را پیگیری کنید.

 1. به زبان انگلیسی واقعی گوش کنید

گوش خود را به گوش دادن به انگلیسی‌ای که با سرعت عادی صحبت می‌شود ، عادت دهید، حتی اگر همه چیزهایی که گفته می‌شود را درک نکنید. گوش دادن را بدون دیدن متن یا زیرنویس تمرین کنید و از شنیدن چندین باره نترسید تا واژگان جالب یا غیرمعمولی را در آن‌ها پیدا کنید. یافتن پادکست‌های رایگان انگلیسی به صورت آنلاین این روزها کار بسیار آسانی است. خبرگزاری‌های اکثر کشورهای انگلیسی زبان دارای اخبار صوتی و تصویری به صورت رایگان آنلاین هستند.

 1. روشهای سرگرم کننده برای یادگیری کلمات جدید پیدا کنید

اگر به موسیقی علاقه دارید، واژه هایی که در متن آهنگ‌های انگلیسی مورد علاقه‌تان وجود دارد را جستجو کنید. کلمات جدید را روی کاغذهای استیکر بنویسید و آنها را در جاهای مختلف خانه خود بچسبانید. برای کمک به یادآوری آن، جملات مثالی خنده‌دار بسازید یا در کنار واژگان جدید نقاشی بکشید.

 1. در مورد فرهنگ کشورهای انگلیسی زبان اطلاعات کسب کنید

در مورد مردم و فرهنگ کشورهای انگلیسی زبان اطلاعات کسب کنید. یادگیری یک زبان فقط مربوط به دستور زبان و واژگان نیست: این کار، برقراری ارتباط با افرادی است که تفکر و روش زندگی و تاریخ متفاوتی دارند.

 1. خوش بگذرانید!

یادگیری یک زبان جدید، کاری زمان‌بر است، اما اگر از آن لذت ببرید احتمالاً به آن پایبند خواهید بود. بازی کنید، جدول کلمات متقاطع را حل کنید، آواز بخوانید، مجله و کتاب بخوانید و بیش از حد نگران اشتباه نباشید - اشتباه کردن همیشه راهی برای یادگیری بهتر است!

 1. از یک معلم زبان به صورت آنلاین کمک بگیرید

می‌توانید یادگیری زبان انگلیسی را به صورت آنلاین در خانه شروع کنید. وب سایت آموزش زبان آنلاین تیچستان، یکی از معتبرترین وب‌سایت‌هایی است که می‌تواند در این زمینه کمک زیادی به شما بکند. بدون اینکه از منزل خارج و مجبور به حضور در آموزشگاه‌ها شوید ، می‌توانید با بهترین و مجرب‌ترین اساتید زبان،‌ به صورت آنلاین، یادگیری زبان انگلیسی در منزل را شروع کنید.

به اشتراک گذاری این مطلب!

author

پانته آ توتونچیان

از سال ۱۳۹۲ کار تولید محتوا و ترجمه رو شروع کردم و به حوز‌ه‌هایی مثل شبکه‌های اجتماعی، PR و دیجیتال مارکتینگ علاقه دارم و با شرکت‌های مطرح و شناخته شده در این زمینه‌ها همکاری می‌کنم. سفر، سینما و انیم

سایر مقالات

0 دیدگاه

ارسال دیدگاه