پست های جدید
  • ایران
  • 1400-05-09
  • آخرین به‌روزرسانی 1399-10-17
sample

زبان فرانسه به عنوان یکی از محبوب ترین و پرکاربرد ترین زبان های دنیا متقاضیان زیادی برای یادگیری دارد. بسیاری از افراد برای شروع یادگیری این زبان سوال ها و ابهام هایی دارند که ممکن است ذهنشان را درگیر کند و حتی آن ها را نسبت به یاد گرفتن این زبان شیرین، سرد و دل زده کند! به همین منظور در این مطلب از بلاگ وب سایت تیچستان تصمیم گرفتیم تا نکاتی در رابطه با شروع یادگیری زبان فرانسوی را بیان کنید تا شما را در شروع این مسیر یاری و همراهی کنیم.

                              

روش های یادگیری زبان فرانسه

مسلما فرانسوی را هم مانند دیگر زبان ها می توانید یاد بگیرید و روش خاص و متفاوتی برای آن وجود نخواهد داشت! در این بخش می خواهیم به دو شیوه ی مرسوم یادگیری زبان ها، یعنی یادگیری به صورت خودآموز و یادگیری با حضور در کلاس آنلاین فرانسه بپردازیم. اگر بخواهید فرانسوی را به شکل خودآموز یاد بگیرید، باید یک لیست از اولویت ها و اقداماتی که باید انجام بشوند تهیه کنید و آن ها را با توجه به سطحی که دارید و همچنین میزان اهمیت و تاثیری که در یادگیری شما دارند، انجام دهید. اگر می خواهید برای یادگیری فرانسوی به کلاس های آموزشگاه ها بروید و یا یک معلم خصوصی بگیرید نیز می بایست به روش تدریس و همچنین منابع آموزشی آن ها توجه کنید تا هم یادگیری با کیفیتی داشته باشید و هم از پروسه ی یادگیری زبان فرانسوی لذت هر چه بیشتری ببرید.

                 

یادگیری زبان فرانسوی به صورت خودآموز

در بالا اشاره کردیم که اگر می خواهید فرانسوی را به شکل خودآموز فرا بگیرید، می بایست روند آن را مشخص کنید و با نظم درستی آن را پیگیری کنید.

  • برای یادگیری زبان فرانسه در منزل ابتدا به علاقه ی زیاد نیاز دارید! انگیزه و علاقه از مواردی هستند که کمک کننده ی شما خواهند بود و در صورتی که این موارد را نداشته باشید، احتمالا روش خودآموز چندان برای شما مناسب نخواهد بود.

  • مورد بعدی که در یادگیری اهمیت زیادی دارد، درگیری روزانه با این زبان است! به عنوان مثال شما با مطالعه ی یک متن کوتاه فرانسوی در روز، تبدیل زبان موبایل به فرانسوی، مشاهده یک فیلم کوتاه و یا اخبار فرانسوی، می توانید گوش و ذهن خودتان را با این زبان بیشتر و بیشتر آشنا کنید تا ارتباط بیشتری با آن داشته باشید و یادگیری شما نیز بهتر خواهد شد.

  • یک لغت نامه برای خودتان بسازید! همانطور که در یادگیری زبان انگلیسی، پیشنهاد می شود تا کلمات را همراه با تصویر و یا معنای آن ها یادداشت کنید و به مطالعه و مرور آن ها بپردازید، درباره فرانسوی نیز همین امر پیشنهاد می شود تا دایره لغاتتان بزرگتر و بزرگتر شود و تسلط بیشتری بر این زبان پیدا کنید.

  • مکالمه به این زبان یکی از بهترین روش ها برای شروع یادگیری زبان فرانسوی می باشد. تلاش کنید در قالب چت و یا مکالمات تصویری و صوتی، با افرادی که این زبان را بلد هستند، مکالمه داشته باشید. حتی اگر سطح زبان شما چندان بالا نیست، این مکالمات در تقویت اعتماد بهنفس و همچنین مهارت های زبانی شما موثر خواهند بود.

  • با توجهبه ساختار جملات در مکالمه ها و متن ها، و همچنین استفاده از کتاب های آموزش گرامر نیز می توانید مهارت های گرامری خود را افزایش دهید! همچنین در صورتی که در این مسیر سوال و یا ابهامی داشتید، با سوال کردن از افرادی که فرانسوی بلد هستند و یا یک استاد، می توانید ایرادهای جزئی خود را برطرف کنید.

                                                                  

یادگیری فرانسوی در کلاس

می توان گفت مرسوم ترین روش برای یادگیری زبان های مختلف، حضور در کلاس های آموزشی می باشد! اگر شما هم به دنبال استفاده از این روش هستید، باید در انتخاب آموزشگاه و یا استاد خود دقت کافی را داشته باشید! توانایی و تجربه ی استاد در آموزش، یکی از مهم ترین فاکتورها به حساب می آید و از طرفی دیگر منابع آموزشی که مورد استفاده قرار می دهند نیز یک عامل تاثیرگذار دیگر می باشد. شاید به عنوان یک شخص که هیچ اطلاعاتی درباره شروع یادگیری زبان فرانسوی ندارید، کمی تشخیص این مسائل سخت به نظر بیاید پس می توانید با جستجو و پرسیدن از یاد گیرندگان این زبان، اساتید و آموزشگاه ها را مورد ارزیابی قرار دهید.

مجموعه تیچستان که یکی از خوش نام ترین اسم ها در حوزه آموزش زبان خارجی به صورت آنلاین می باشد، زبان فرانسه را نیز آموزش می دهد. شما عزیزان می توانید به منظور شروع یادگیری زبان فرانسوی مجموعه ما را انتخاب کنید و در کلاس های آموزش زبان فرانسوی ما ثبت نام کنید. تجربه و کیفیت بالای اساتید ما در حوزه آموزش، تضمین کننده ی یادگیری شما خواهد بود و می توانید مطمئن باشید با حضور در این کلاس ها به صورت آنلاین، فرانسوی را با لذت یاد بگیرید. از جمله ویژگی های مهمی که کلاس های مجموعه تیچستان دارد، آنلاین بودن آن ها می باشد. این امر منجر به صرفه جویی شما در زمان و هزینه خواهد شد که مسلما مسئله ای مهم برای هر شخص به حساب می آید.

                  

در این مطلب تلاش ما بر آن بود که شما را در شروع یادگیری زبان فرانسوی یاری کنیم. امیدوار هستیم تا این مقاله مورد توجه و رضایت شما واقع شده باشد. شما عزیزان می توانید با درج نظرات خود به ما کمک کنید تا مطالب بهتری برایتان تولید کنیم و همچنین در صورت داشتن سوال نیز می توانید آن را در بخش نطرات درج کنید تا در اسرع وقت توسط کارشناسان ما به آن پاسخ داده شود.

به اشتراک گذاری این مطلب!

author

نام نام خانوادگی

خلاصه ای از توضیحات در مورد خود اینجا قرار دهید. محدودیت 200 حرفی.

سایر مقالات

0 دیدگاه

ارسال دیدگاه