پست های جدید
  • ایران
  • 1400-05-09
  • آخرین به‌روزرسانی 1399-10-17
sample

یاد گرفتن زبان انگلیسی معمولا به منظور بالابردن سطح دانش افراد انجام می شود تا به وسیله ی آن بتوانند مطالعه کنند، مکالمه و صحبت کنند، فیلم بینند و یا به دلیل مهاجرت، شروع به یادگیری این زبان می کنند. اما زبان های زیادی در سراسر دنیا وجود دارند که افراد مختلف می توانند این زبان ها را به دلخواه و یا با توجه به نیازشان انتخاب کنند تا آن زبان را یاد بگیرند. به طور کلی زبان انگلیسی چون زبان بین المللی می باشد، بازار کار بسیار خوبی دارد و به نوعی می توان آن را مهم ترین زبان دانست، اما زبان های بسیار زیاد دیگری نیز وجود دارند که با یادگیری و استفاده از آن ها، می توان به کسب درآمد پرداخت. در این جا باید ذکر کنیم که میزان پولساز بودن یک زبان، با کاربردی بودن آن ارتباط مستقیم دارد پس مطالعه کردن مقاله ی پرکاربردترین زبان ها در وبسایت تیچستان نیز می تواند به شما کمک کند.

دانستن یک زبان می تواند فواید زیادی برای شما داشته باشد چرا که شما می توانید به نوعی پل ارتباطی میان دو فرهنگ و ملت را در زمینه های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و ... بسازید. به همین منظور است که دولت ها، ارگان ها و شرکت های مختلف، به اشخاصی با مهارت های زبانی بالا نیاز دارند و دستمزد خوبی به آن ها نیز پرداخت می کنند. در ادامه با ما همراه باشید تا پولسازترین زبان ها در ایران را به شما معرفی کنیم.

زبان انگلیسی

همانطور که در بالا گفتیم و احتمالا شما نیز حدس می زدید، انگلیسی کاربردی ترین و پولسازترین زبان به حساب می آید. با توجه میزان کاربردی بودن آن، فرصت های سغلی زیادی را برای افراد مختلف ایجاد می کند. از طرفی دیگر به دلیل آن که تعداد زیادی از افراد می خواهند این زبان را یاد بگیرند، معلم ها، آموزشگاه ها و تمامی کسانی که در حوزه آموزش فعالیت می کنند نیز کسب و کار بهتری خواهند داشت. برای کسب درآمد از زبان انگلیسی می توانید کارهایی از قبیل آموزش زبان، ترجمه کتاب و متن، ترجمه مکالمات، نوشتن و یا ترجمه مقالات علمی و تاریخی، تور لیدر و ... بپردازید. تداوم در انجام کار و همچنین ارائه کار با کیفیت، می تواند رمزموفقیت شما در این زمینه باشد.

زبان آلمانی

یکی دگر از پولسازترین زبان ها در ایران، آلمانی می باشد. از جمله دلایلی که این زبان در سال های گذشته در ایران بسیار مورد توجه قرارگرفته است، تقاضای زیاد برای مهاجرت به آلمان است که به طبع درخواست برای یادگیری این زبان را بالا می برد و فرصت شغلی خوبی برای معلم ها و آ»وزش دهندگان این زبان به حساب می آید. از طرفی دیگر روابط تجاری زیادی میان شرکت های مختلف با شرکت ها و افراد آلمانی وجود دارد و این نیز یک فرصت خوب دیگر برای اشخاصی است که آلمانی را فرا گرفته اند. به طور کلی برای کسب درآمد از زبان آلمانی می توانید به تدریس، ترجمه کتاب و متون آلمانی، مترجم مکالمات، فعالیت به عنوان مترجم در سایت های پروژه و ... بپردازید.

زبان فرانسوی

این زبان نیز شرایطی تقریبا مشابه با آلمانی دارد و می توان گفت که فرضت های شغلی برابری نیز به وجود آورده است. آلمانی و فرانسوی زبان هایی هستند که هم در فراگیری و هم در میزان کاربردی بودن در رتبه ی بعد از زبان انگلیسی قرار گرفته اند و هر دو می توانند گزینه های خوبی برای یاد گرفتن و استفاده باشند.

زبان روسی

در کشور ما این زبان می تواند اهمیت زیادی داشته باشد چرا که از نظر جغرافیایی با کشور روسیه فاصله ی کمی داریم و قطعا ارتباط های زیادی با افراد و زبان این کشور خواهیم داشت. یاد گیری روسی می تواند هم در ایران و هم در کشورهای منطقه ی شرقی اروپا، یک امتیاز مثبت بزرگ برای هر شخص به حساب بیاید که می تواند به وسیله ی آن درآمد کسب کند.

زبان چینی

همین ابتدای کار باید بدانید که زبانی بسیار سخت است! چینی را می توان یکی ا سخت ترین زبان های دنیا دانست اما از آن جایی که این کشور به یکی از غول های اقتصادی و صنعتی دنیا تبدیل شده است، یادگیری زبان چینی می تواند بسیار کاربردی و پولساز باشد. اخیرا چینی را به عنوان یکی از زبان های دانشگاهی نیز اضافه کرده اند تا مهر تاییدی بر میزان اهمیت این زبان باشد. از آن جایی که کشورهای ایران و چین نیز ارتباطات سیاسی و تجاری زیادی با یکدیگر دارند، هم اکنون و در آینده بلد بودن این زبان می تواند شما را با یک بازار کار خوب روبرو کند. تدریس، ترجمه متون و مکالمات، تور لیدری و ... از جمله فرصت های شغلی این زبان هستند.

زبان کره ای

این زبان یکی از محبوب ترین ها در سطح دنیا به حساب می آید! از آن جایی که کشور کره ی جنوبی پیشرفت زیادی در زمینه تکنولوژی و صنعت داشته است و شرکت های بزرگی در این کشور مستقر هستند، بلد بودن کره ای می تواند یک برگ برنده برای شما باشد. مسلما شرکت ها و ارگان های زیادی در ایران هستند که می خواهند به همکاری و تعامل با نام های صنعتی و تجاری کره ای بپردازند و این جا یک سکوی پرتاب و فرصت عالی برای شما خواهد بود.

زبان عربی

از آن جایی که ما در خاور میانه زندگی می کنیم و در مجاروت کشورهای عربی قرار گرفته ایم، زبان عربی نیز می تواند یکی از پولسازترین زبان ها در ایران باشد. خرید و فروش های محلی و همچنین روابط تجاری با شرکت ها و حتی نمایندگی هایی که در کشورهای عربی هستند، از جمله پر رنگ ترین فرصت ها برای شما خواهند بود. همچنین عربی به عنوان یکی از دروس تحصیلی در مدارس و دانشگاه ها تدریس می شود و شما می توانید به عنوان معلم رسمی و یا معلم خصوصی به تدریس این زبان بپردازید.

پولسازترین زبان ها در ایران را به شما معرفی کردیم تا بتوانید انتخاب مناسبی برای یادگیری زبان داشته باشید. اگر در این زمینه سوالی دارید و یا انتقاد و پیشنهادی درباره مقالات وبسایت تیچستان دارید می توانید در بخش نظرات آن ها را درج کنید تا در اسرع وقت توسط کارشناسان ما به آن ها پاسخ داده شود.

به اشتراک گذاری این مطلب!

author

نام نام خانوادگی

خلاصه ای از توضیحات در مورد خود اینجا قرار دهید. محدودیت 200 حرفی.

سایر مقالات

0 دیدگاه

ارسال دیدگاه