تیم محتوای تیچستان    30 اردیبهشت 1401    572    0  
 تیم محتوای تیچستان    30 اردیبهشت 1401  
 572    0  

معرفی 10 فیلم برای تقویت زبان فرانسه

یادگیری یک زبان جدید کار چندان ساده ای نیست. در واقع فرایند یادگیری هم وقت زیادی از شما می گیرد، هم هزینه بر است و هم کمی کسل کننده! بله متاسفانه این واقعیت وجود دارد: اگر قرار باشد که آموزش یکنواخت و بدون جذابیتی داشته باشید، یادگیری برایتان کسل کننده می شود. به خصوص این مسئله در رابطه با زبانی مثل زبان فرانسه خود را بیشتر نشان می دهد.

اما با کمک چه کارهایی می توان این فرایند را متنوع تر کرد؟ آیا یک معلم زبان فرانسوی می تواند به تنهایی چنین جذابیتی را برایتان ایجاد کند. پاسخ مسلما منفی است. اما نگران نباشید، چرا که تماشای فیلم برای تقویت زبان فرانسه یک گزینه دوست داشتنی و در عین حال کاربردی است که نباید آن را دست کم بگیرید.

واقعا تا به حال به این مسئله فکر کرده اید که چرا فیلم دیدن را به یک تفریح آموزنده تبدیل نکنید؟ تماشای فیلم های فرانسوی به علت سینمای غنی این کشور که همه ساله فیلم های بسیار باکیفیتی تولید می کند، یک تفریح لذت بخش است. اما اگر این کار را به کمک ترفندهایی به قصد یادگیری زبان نیز ببینید، یک عمل آموزنده نیز می شود. در میان البته برخی فیلم ها برای یادگیری زبان فرانسوی بیشتر پیشنهاد می شوند. با ما باشید تا در ادامه شما را با این فیلم ها آشنا کنیم.

چه فیلم هایی را برای یادگیری زبان فرانسوی ببینیم؟

برخی فیلم ها به دلیل ویژگی های خاص خود تاثیر زیادی در آموزش زبان فرانسوی دارند. مهمترین این فیلم ها به شرح زیر می باشند:
 

  1. فیلم Les intouchables

یکی از بهترین فیلم های تاریخ فرانسه همین فیلم است. در Les intouchables یک مهاجر سیاه پوست که گذشته چندان بدون دردسری نداشته، مامور مواظبت از یک ثروتمند می شود که فلج شده و نمی تواند هیچ کار خاصی را انجام دهد. رابطه این دو به تدریج بسیار صمیمی می شود و داستان های جالبی را پدید می آورد. این فیلم دیالوگ های ساده و قابل فهم زیادی دارد و علاوه بر آن شما را با لایه های عمیق جامعه فرانسوی آشنا می کند.
 

  1. فیلم Bienvenue Chez Les Ch’tis

در این فیلم مدیر پستخانه یک شهر تصمیم می گیرد که به جنوب فرانسه نقل مکان کند. او در این راه تقلب های زیادی می کند، اما در نهایت دستش رو می شود و به همین خاطر به عنوان تنبیه، وی را به شمال فرانسه می فرستند. جایی سردسیر که فرهنگ عجیبی دارد. در این فیلم به طور ویژه با نحوه صحبت مردم شمال فرانسه آشنا می شوید.
 

  1. فیلم Taxi

در این فیلم درام/کمدی، یک مامور پیک پیتزا فروشی این مهارت را دارد که با سرعت بسیار بالا رانندگی کند. این پیک پیتزا فروشی به تازگی گوهی نامه رانندگی اش را گرفته و به دلیل مهارت هایش تصمیم دارد که کار جدیدی را آغاز کند. در همین حین او به یک مامور پلیس کمک می کند تا یک باند خلاف کار آلمانی را دستگیر کند و در همین مسیر اتفاقات بسیار جالبی برایش رخ می دهد. با دیدن این فیلم می توانید با اصطلاحات بسیار عامیانه فرانسوی آشنا شوید و دیالوگ های خنده دار از منظر فرانسوی ها را ببینید.
 

  1. فیلم Burnt

در این فیلم یک سرآشپز کاربلد و درجه یک که در حرفه اش بسیار موفق است، اسیر مواد مخدر می شود و به همین خاطر تمامی موفقیت هایش تحت تاثیر قرار می گیرد. با این وجود او ناگهان متحول می شود و زندگی جسورانه پیشین خود را پیگیری می کند. مشاهده این فیلم به طور ویژه برای کسانی که سطح فرانسوی متوسط را به بالا دارند توصیه می شود.
 

  1. فیلم Paris

این فیلم داستان رقصنده ای را روایت می کند که به دلیل مشکلات قلبی باید هرچه سریع تر تحت عمل جراحی قرار بگیرد. او روزهای منتهی به عمل جراحی را در بالکن خود منتظر مانده و شهری که دوست دارد را (پاریس) نگاه می کند. پاریس فیلم کم دیالوگی است و به دلیل ارتباط بصری ای که با مخاطب برقرار می کند، برای علاقه مندان مبتدی یادگیری فرانسوی به کمک فیلم بسیار مناسب است.
 

  1. فیلم Priceless

در این فیلم یک کارگر بی پول که در هتلی مشهور کار می کند، علاقه مند به دختری می شود که دوست دارد با پیرمردهای پولدار ازدواج کند. پسر بیچاره هر کار می کند نمی تواند توجه دختر را جلب کند و به همین خاطر خودش نیز به فردی تبدیل می شود که فقط به سمت پیرزن های ثروتمند می رود. فیلم Priceless فیلمی کاملا قابل فهم است و به دلیل دیالوگ گویی بسیار ساده بازیگران، برای همه علاقه مندان به تقویت زبان فرانسوی با فیلم مناسب است.
 

  1. فیلم L’arnacouer

داستان این فیلم بسیار خلاقانه است. بدین ترتیب که: یک برادر و خواهر کسب و کار پول سازی را اداره می کنند که کار ویژه اش بر هم زدن روابط میان افراد است. آنها به همین منظور توسط یک فرد پولدار استخدام می شوند تا عروسی دخترش را بهم بزنند، اما در همین راه با دشواری های بسیار زیادی روبرو می شوند.
 

  1. فیلم Amélie

شاید هیچ فیلم فرانسوی ای به اندازه آملی در سال های اخیر مشهور نشده باشد. در این فیلم زنی جوان، خجالتی و کمی ساده لوح است که در شهر پاریس زندگی می کند و کارش در کافی شاپ است، مدام آدم هایی را می بیند که زندگی یکنواختی را داشته و غمگین هستند. به همین خاطر این دختر که اسمش Amélie است، یک روز تصمیم می گیرد که زندگی جدیدی را پیش بگیرد. او در شهر می گردد و سعی می کند که به انسان ها محبت کند. در همین راه اتفاقات بسیار جالب و تاثیرگذاری برایش به وقع می پیوندد.

فیلم Amélie بسیار بسیار روان است و حتی اگر آشنایی چندانی با زبان فرانسه ندارید، می توانید با آن ارتباط برقرار کنید. در آملی هم داستان ساده است و هم دیالوگ ها نسبتا قابل فهمند.
 

  1. فیلم La Famille Belier

اگر فیلم Coda را دیده باشید، متوجه می شوید که این فیلم دقیقا از روی فیلم فرانسوی La Famille Belier ساخته شده است. دختری نوجوان که در خانواده ای ناشنوا متولد شده، متوجه می شود که استعداد زیادی در موسیقی دارد. دیالوگ در این فیلم کوتاه هستند و شیوه ادای آنها بسیار جالب است. به همین خاطر اگر به دنبال یک فیلم فرانسوی برای آموزش افراد مبتدی هستید، این فیلم بسیار مناسب است.
 

  1. فیلم Personal Shopper

در این فیلم یک فرد سلبرینی که در کار ارواح مردگان است، با مرگ بردار دوقلویش مواجه می شود. با مرگ این برادر، او تصمیم می‌گیرد به خانه قبلی شان بازگردد و با احضار روحش، او را دوباره پیدا کند و با وی ارتباط بگیرد. این فیلم در ژانر رازآلود و هیجان انگیز است و نقدهای مثبتی دریافت کرده است.

فیلم فرانسوی برای تقویت زبان را باید چطور مشاهده کرد؟

تماشای فیلم های فرانسوی به منظور تقویت مهارت های زبانی شما نیاز به آداب خاصی دارد. به طور مثال حتما باید از فیلم های ساده تر شروع کنید. یعنی اگر تازه به یادگیری این زبان شروع کرده اید، باید فیلم فرانسوی برای افراد مبتدی و یا کارتون برای آموزش زبان فرانسه مبتدی را تماشا کنید. مشاهده فیلم های سنگین تنها شما را از ادامه یادگیری دلزده می کند.

در وهله دوم سعی کنید که فیلم دیدن را همراه با زیرنویس فرانسوی شروع کنید. خیلی از زبان آموزان به جای این کار از زیرنویس فارسی استفاده می کنند که یک اشتباه مهلک در یادگیری است. حتی اگر در ابتدا چیز زیادی از فیلم متوجه نمی شوید اشکالی ندارد، و حتما سعی کنید که از زیرنویس فرانسوی استفاده کنید. به تدریج نیز همین زیرنویس فرانسوی را حذف کرده و تلاش کنید که بدون هیچ زیرنویسی فیلم را مشاهده کنید. نت برداری از اصطلاحات، عقب و جلو کردن فیلم به منظور توجه بیشتر به واژه ها، دقت به نوع گرامر استفاده شده در زبان محاوره و ... از دیگر نکاتی است که هنگام تماشای فیلم باید مدنظر قرار دهید.

سخن پایانی

تماشای فیلم های فرانسوی به منظور یادگیری زبان فرانسه یکی از بهترین کارهایی است که می توانید در فرایند یادگیری خود انجام دهید. به این شکل هم سرعت یادگیری شما افزایش پیدا می کند و هم با عبارات و واژگان کاربردی تری آشنا می شوید. در بالا چند فیلم بسیار مطلوب را به همین خاطر به شما معرفی کردیم. خوشحال می شویم تا شما نیز اگر فیلم خوبی را دیده اید، در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

دیدگاه کاربران در مورد این پست

تاکنون 0 دیدگاه توسط کاربران ثبت گردیده است.