پست های جدید
  • ایران
  • 1400-05-09
  • آخرین به‌روزرسانی 1399-10-17
sample

روش های زیادی برای یاد گرفتن کلمات انگلیسی وجود دارند. خیلی از اساتید به استفاده از یک سری کتاب های خاص اعتقاد دارند، بعضی ها هم به حفظ کردن سینونیم تاکید دارند و برخی استادها هم به نوشتن از روی کلمات و معنای آن ها! به طور کلی هر شخص یک روش و راهکار برای این موضوع پیشنهاد می دهد. در میان همه ی این روش ها، کتاب های معروف و امتحان پس داده ای وجود دارند که تاثیر مثبت زیادی در یادگیری کلمات انگلیسی دارند و با استفاده کردن از آن ها می توانید دایره لغات انگلیسی خود را تا حد زیاد و قابل ملاحظه ای افزایش دهید. در ادامه ی این مقاله همراه ما باشید تا بهترین کتاب های یادگیری لغات انگلیسی را به شما معرفی کنیم.

مجموعه کتاب های English Vocabulary in Use

این کتاب از جمله ی معروف ترین ها در حوزه کتاب زبان انگلیسی در سراسر دنیا به حساب می آید که زبان آموزان و حتی اساتید زیادی را مجذوب خودش کرده و تا به حال فروش زیادی داشته است. این مجموعه پرفروش ترین عنوان انتشارات کمبریج می باشد. از جمله مهم ترین ویژگی های این کتاب می توان به مفید و قابل استفاده بود آن برای لهجه امریکن و بریتیش است. این عنوان دارای سطوح مختلفی است که افراد می توانند با توجه به سطح و مهارت های زبانی که دارند، جلد متناسب با خودشان را انتخاب کنند و به استفاده از آن بپردازند.

Oxford Picture Dictionary

یکی از روش هایی که برای یادگیری به کار می رود، استفاده از حافظه ی تصویری انسان است. برای حفظ کردن و یاد گرفتن کلمات انگلیسی نیز این روش به کار گرفته می شود و می توان آن را روش موفقی نیز دانست. دیکشنری تصویری آکسفورد یکی از کتاب های محبوب در حوزه کلمات انگلیسی می باشد که هم شامل کلمات کاربردی زیادی می شود و هم به دلیل بهره مندی از تصاویر، می تواند گزینه بسیار خوبی برای یاد گرفتن کلمات باشد. این کتاب همچنین دارای تمرین ها و مثال هایی است که به زبان آ»وزان نحوه صحیح استفاده از کلمات در جمله را نیز آموزش می دهد.

1100 words you need to know

این کتاب پر فروش ترین کتاب در وب سایت آمازون در زمینه کلمات می باشد. همین آمار می تواند نشان دهنده ی کیفیت و موثر بودن این عنوان باشد تا دیگر تردیدی برای خرید آن نداشته باشید. نسخه ی فارسی این عنوان نیز وجود دارد که برای راحتی بیشتر زبان آموزان ایرانی تهیه شده است و می توانید با آن 1100 کلمه ی مورد نیاز در زبان انگلیسی را یاد بگیرید! پیشنهاد می کنیم که اگر سطح زبان انگلیسی شما متوسط رو به بالا است این کتاب را انتخاب کنید.

504 Absolutely Essential Words

همانطور که از نام این کتاب مشخص است، در آن با بیش از 500 کلمه و عبارت ضروری انگلیسی آشنا خواهید شد. اگر در سطح متوسط و حتی نسبتا رو به پایینی از زبان قرار دارید، می توانید با استفاده از کتاب 504 Absolutely Essential Words دایره لغات خود را افزایش دهید و آماده ی ورود به سطوح بالاتری از انگلیسی شوید. این عنوان هم برای خودآموزی زبان انگلیسی و هم به عنوان یک کتاب جانبی برای تمامی زبان آموزها می تواند بسیار مفید و مناسب باشد.

یادگیری کلمات انگلیسی با کتاب NTC Vocabulary Builders

این کتاب معمولا به افرادی پیشنهاد می شود که زبان را به صورت آکادمیک یاد می گیرند و همچنین سطح نسبتا بالایی از انگلیسی را فرا گرفته اند. اگر می خواهید زبان انگلیسی را با اهداف تجاری یاد بگیرید و یا به صورت تخصصی در یک زمینه ی مثلا علمی از این زبان استفاده کنید، این کتاب به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید مفاهیم را با استفاده از کلمات درست، به خوبی منتقل کنید. این نسخه از این کتاب، دارای جلدی آبی می باشد اما این عنوان دارای دو نسخه ی دیگر با رنگ های سبز و قرمز نیز می باشد که رنگ سبز برای سطح مبتدی و رنگ قرمز برای سطح متوسط مناسب است.

در این مقاله به چند عنوان از بهترین کتاب های آموزش لغات انگلیسی پرداختیم و آن ها را به شما عزیزان معرفی کردیم. اگر می خواهید تعدادکلمات بیشتری را یاد بگیرید و یا با چگونگی تثبیت کلمات در ذهنتان آشنا شوید و از پس آن بر بیایید، می توانید این کتاب ها را تهییه کنید و به افزایش دانش خود بپردازید چرا که کلمات تاثیر زیادی در روند آموزش زبان انگلیسی دارند. اگر در رابطه با این مطلب نظر و پیشنهادی دارید و یا درباره مقالات بعدی وب سایت تیچستان می خواهید پیشنهادی به ما بدهید، می توانید در بخش نظرات همین مطلب با ما صحبت کنید تا در اسرع وقت به تمامی آن ها رسیدگی و پاسخ داده شود.

به اشتراک گذاری این مطلب!

author

نام نام خانوادگی

خلاصه ای از توضیحات در مورد خود اینجا قرار دهید. محدودیت 200 حرفی.

سایر مقالات

0 دیدگاه

ارسال دیدگاه