پست های جدید
  • ایران
  • 1400-05-09
  • آخرین به‌روزرسانی 1399-10-17
sample

این روزها موبایل یکی از پر استفاده ترین وسیله ها در طول روز برای ما می باشد و به نوعی می توان آن را عضوی جدا نشدنی از آدم ها دانست! اگر هدف شما یاد گرفتن و یا بهبود زبان است، می توانید از این همراه همیشگی خود استفاده کنید و از اپلیکیشن های یادگیری زبان استفاده کنید.

استفاده از اپلیکیشن ها مفید است؟

در پاسخ به ان سوال باید بگوییم که قطعا به خودتان بستگی دارد! اگر واقعا برای یاد گرفتن جدی باشید و بخواهید این کار را انجام دهید، بله مفید است. این اپلیکیشن ها تعداد زیادی از نکات گرامری، مثال و سوال و تمرین، پادکست، ویدئو و ... دارند و مسلما می توانند کمک زیادی در مسیر یادگیری به شما بکنند. شاید برای استفاده به عنوان منبع اصلی آموزشی گزینه های خوبی به حساب نیایند اما می توانید از آن ها به عنوان یک منبع جانبی (مثل مشاهده فیلم و سریال برای تقویت زبان) و همچنین امکانی برای تمرین و دوره ی بیشتر استفاده کنید و در این مسیر تاثیر بسیار زیاد آن ها را بر روی بخش های مختلف زبان خود ملاحظه کنید.

اپلیکیشن آموزش زبان Doulingo

این برنامه را می توان محبوب ترین اپلیکیشن یادگیری زبان دانست چرا که در حدود 300 میلیون کاربر در سراسر دنیا دارد! بیش از 10 میلیون کاربر فعال اندرویدی از دیگر نشانه های پر مخاطب بودن دولینگو است. در این اپلیکیشن می توانید تمامی مهارت های اصلی زبانی را فرا بگیرید و تمرین کنید. در دولینگو امکان یادگیری 35 زبان مختلف را برای کاربرانش فراهم می کند که امکان تعداد بالاییست و از دیگر نقاط قوت این برنامه به حساب می آید. فضای فانتزی در این برنامه ایجاد شده است که می تواند تا حد زیادی به طراوت ذهنی کاربران کمک کند و آموزش آن ها را با کیفیت تر کند. از طرفی دیگر استفاده از بازی های کوچک و تصاویر نیز موارد دیگری هستند که کمک می کنند کاربران امر یادگیری را بهتر انجام دهند. امکان تعیین اهداف بلند مدت و کوتاه مدت در این برنامه وجود دارد و دولینگو پیشرفت شما را زیر نظر می گیرد تا بتوانید در زمان مناسبی به اهداف خود دست یابید.

اپلیکیشن یادگیری زبان Basuu

این عنوان را می توان یکی دیگر از بهترین ابزارها برای یادگیری دانست. این اپلیکیشن در میان بهترین برنامه های گوگل جای گرفته است و حتی در سال 2018 نیز به عنوان بهترین اپلیکیشن زبان نیز انتخاب شده است. 100 میلیون کاربر فعال این برنامه نشان دهنده ی محبوبیت و همچنین کیفیت بالای آن است! در این اپلیکیشن امکان یادگیری 12 زبان وجود دارد و همچنین دارای یک شبکه ی اجتماعی است که امکان ارتباط کاربران را فراهم می کند. به این ترتیب شما می توانید با کاربران دیگر ارتباط برقرار کنید و بتوانید مهارت های زبانی خود را بهتر و بیشتر بهبود بدهید. از جمله ویژگی های برتر Basuu می توان به هوش مصنوعی آن اشاره کرد که آموزش گرامر به وسیله ی آن صورت می گیرد و این کار را با توجه به سرعت و کیفیت یادگیری شما انجام می دهد. استفاده از مکالمه کننده هایی که زبان مادری آن ها انگلیسی است، منجر به شکل گیری جامعه ای با گفتار درست و یکسان می شود که به نوعی خالص سازی لهجه ها را صورت می دهد. در پایان باید بدانید که این اپلیکیشن در صورتی که کیفیت یادگیری زبان شما خوب باشد، در پایان دوره ی آموزش، یک گواهی معتبر به ما خواهد داد که این مورد را در هیچ برنامه ی دیگری نخواهید دید.

اپلیکیشن آموزش زبان Babbel 

این اپلیکیشن نیز از جمله ی معروف ترین نام ها در زمینه آموزش زبان است و میلیون ها کاربر دارد. تحقیقاتو بررسی های زیادی بر روی بازدهی این برنامه صورت گرفته است و در نتیجه ی آن دیده شده است که تمامی کاربرها در مدت زمان حدود 3 ماه توانسته اند تسلط بیشتری بر زبان دوم خود پیدا کنند. در این برنامه تمرکز وژه ای بر روی مکالمه وجود دارد و با درس ها و تمرین های خود می تواند تاثیر مستقیم و بالای بر این مهارت زبانی بگذارد. کوتاه مدت بودن هر درس و همچنین تنوع موضوعی آن ها تا همواره با مباحث جدید درگیر باشید. در این برنامه سیستک تشخیص چهره وجود دارد که با استفاده از این سیستم و آنایلز کردن شما، کمک می کند تا تلفظ بهتری به دست آورید. شما می توانید در برنامه Babbel تعداد 14 زبان را یاد بگیرید و در آن به فراگیری تمامی مهارت های زبانی بپردازید.

اپلیکیشن Learnit

این برنامه توسط توسعه دهندگان ایرانی تولید شده است و از محبوبیت زیادی در ایران برخوردار می باشد. در این اپلیکیشن می توانید گرامر را به زبان فارسی یاد بگیرید و همچنین معنی کلمات به فارسی نیز آموزش داده می شوند. شاید این متود آموزشی مورد تایید و علاقه ی بسیاری از افراد نباشد اما مسلما موثر و آموزنده است و در صورتی که می خواهید به این روش زبان را یاد بگیرید، لرنیت یکی از گزینه های خوب پیش روی شماست. در این اپلیکیشن شاهد آموزش گرامز به صورت متنی و صوتی هستیم که امری بسیار خوب است و می تواند کمک زیادی در یادگیری کند. همچنین به دلیل متود آموزشی این اپلیکیشن، افراد می توانند برای بهبود گرامر و افزایش دایره لغات خود به خوبی روی آن حساب کنند، البته که این برنامه برای لیسنینگ و رایتینگ و اسپیکینگ هم مناب و موثر می باشد. نکته ی منفی لرنیت آن است که فقط نسخه ی اندروید دارد و متاسفانه کاربران آیفون و آی او اس نمی توانند از آ« بهره مند شوند.

اپلیکیشن یادگیری زبان B-amooz

یکی دیگر از برنامه هایی که توسط برنامه نویسان و توسعه دهندگان ایرانی تهیه و تولید شده است، اپلیکیشینی به نام Bآموز است. بخش های مختلفی از جمله بخش های واژه‌آموزی، بخش گرامر، بخش خواندن و شنیدن و بخش الفبا و تلفظ را در این برنامه مشاهده خواهید کرد که هرکدام نیز زیر مجموعه هایی دارند. یکی از بهترین و جذاب ترین بخش های این برنامه، قسمت واژه آموزی آن است که تعداد بسیار زیادی از کلمات را همراه با معنی و تلفظ درست آن ها را ارائه می کند. این کلمات به خوبی طبقه بندی شده اند و کیفیت و سبکی مشابه با کتاب های 504 و 1100 را به شما خواهند داد. در این اپلیکیشن کتاب ها و متون به صورت طبقه بندی شده بر مبنای سختی آن ها وجود دارد که به منظور یادگیری و تمرین مهارت های ریدینگ و رایتینگ استقاده می شوند. برای آموزش گرامر نیز حجمزیادی از متون آ»وزشی و توضیحی را در B-Amooz مشاهده می کنید که تمامی بخش های گرامر را پوشش می دهد و به خوبی می توان از آن استفاده کرد. در پایان و در قسمت تلفظ، با توجه و تمرکز بر حروف فونتیک، تلفظ و بیان درست کلمات را می توانید یاد بگیرید تا این مهارت خود را بهبود ببخشید و تلفظ و لهجه ی بهتری داشته باشید.

اپلیکیشن Hello English

بیش از 50 میلیون کاربر فعال، نشان دهنده ی کیفیت و محبوبیت این برنامه است! انتخاب به عنوان یکی از بهترین برنامه های گوگل در سال های 2017 و 2018 نیز از دیگر افتخاراتی است که در کارنامه Hello English می توان دید. این برنامه توسط توسعه دهندگان هندی طراحی شده است و به وسیله آن می توانید به طور کامل زبان انگلیسی را یاد بگیرید و تمرین کنید. تعداد دروس زیادی را در این اپ خواهید دید و به نوعی منظو و بخش بندی بودن آن را احساس خواهید کرد. در این برنامه می توانید با دوستان خود و دیگر کاربران در ارتباط باشید و در کنار یکدیگر به یادگیری بپردازید. از نکات مثبت این اپلیکیشن، اتفاده از اخبار و ویدئوهای روز می باشد. یکی از امکانات جالب Hello English آن است که امکان چت کردن با ربات ها در آن وجود دارد و با استفاده از این قابلیت می توانید و به تمرین مهارت ها بپردازید. همچنین امکان تماس با مدرس نیز وجود دارد و در صورتی که زبان آموز دچار ابهامی بشود و یا سوالی داشته باشد، از طریق اپلیکیشن می تواند با مدرس ها ارتباط برقرار کند و درخواست توضیح و کمک کند. در این برنامه علاوه بر زبان انگلیسی می توانید تعدادی از بان های آسیایی مانند هندی، اندونزیایی، عربی، تایلندی و ... را هم فرا بگیرید.

اپلیکیشن Sentence Master Pro

این برنامه به نوعی بازی محور است و در قالب بازی ها و چالش های مختلف، به شما زبان یاد می دهد! در این اپلیکیشن با تعدادی از کلمات به هم ریخته مواجه می شوید که باید آن ها را مرتب کنید و جمله های درستی بسازید. همچنین به صورت چلنج نیز در این اپیکیشن می توانید به بازی و رقابت بپردازید. این برنامه می تواند تاثیر بسیار زیادی بر روی گرامر و همچنین دایره لغات شما داشته باشد. به دلیل فضای فانتزی و محوریت بازی که در این برنامه وجود دارد، Sentence Master Pro می تواند از بهترین گزینه ها برای کودکان و جوانان باشد چرا که قطعا ارتباط بیشتری با آن برقرار خواهند کرد اما جذابیت و سهولت استفاده ی این برنامه به طوری است که حتی بزرگسالان را نیز می تواند مجذوب خود کند.

در این مقاله از وبسایت تیچستان در رابطه با اپلیکیشن های یادگیری زبان صحبت کردیم و به معرفی بهترین های آن ها پرداختیم، با این وجود بازهم خالی از لطف نیست که اشاره کنیم منابع اصلی آموزش زبان انگلیسی مثل کتاب برای یادگیری زبان انگلیسی بایستی به عنوان منابع اصلی برای آموزش این زبان شناخته شوند و برنامه های معرفی شده در این مطلب صرفا جنبه ثانوی داشته و بیشتر در مواقعی کاربرد دارند که اوقات پرت انسان زیاد می شوند!

به اشتراک گذاری این مطلب!

author

نام نام خانوادگی

خلاصه ای از توضیحات در مورد خود اینجا قرار دهید. محدودیت 200 حرفی.

سایر مقالات

0 دیدگاه

ارسال دیدگاه