پانته آ توتونچیان    28 فروردین 1400    1505    0  
 پانته آ توتونچیان    28 فروردین 1400  
 1505    0  

مدرک تافل چیست و چرا به آن احتیاج خواهید داشت؟

اگر جزو متقاضیان اپلای و گرفتن پذیرش تحصیلی در دانشگاه‌های معتبر خارج از کشور هستید و یا قصد مهاجرت کاری و یا اقامت در کشورهای خارجی را دارید، نیاز به مدارک مختلفی جهت انجام فرایند مهاجرت تحصیلی خود خواهد داشت. از جمله مهم ترین مدارک مورد نیاز عباتند از: مدارک تحصیلی یا کاری، رزومه، انگیزه نامه و مدرک زبان ( تافل یا آیلتس)

در این پست قصد داریم تا شما را با آزمون زبان انگلیسی به نام تافل آشنا کنیم. این مقاله را تا انتها مطالعه نمایید تا کاملا با این آزمون آشنا شوید.

مدرک رسمی تافل

آزمون تافل، یک آزمون استاندارد برای سنجش توانایی زبان شما به عنوان یک زبان خارجی است. این آزمون توسط بسیاری از موسسات دانشگاهی و حرفهٰ‌ای انگلیسی زبان پذیرفته شده است و جزو مدارک اصلی مورد نیاز برای پذیرش محسوب می‌شود.

گواهی اصلی رسمی تافل یا همان مدرک رسمی تافل، 13 روز بعد از روز آزمون اصلی تافل از طریق پست برای شما ارسال می شود. معمولاً نتایج آزمون تافل در ایالات متحده طی 7-10 روز به دست شرکت‌کنندگان می‌رسد، اما در کشورهای دیگر زمان تحویل ممکن است از 15 روز تا چند ماه متفاوت باشد. مدت زمان اعتبار مدرک تافل، تا دو سال بعد از تاریخ برگزاری امتحان است. البته به این نکته توجه داشته باشید که برخی از موسسه‌های آموزشی یا دانشگاه‌ها، فقط مدرکی را قبول می‌کنند که 18 ماه از مدت زمان اعتبارش گذشته باشد.

مدرک تافل چیست

چه موسساتی مدرک تافل را قبول می‌کنند؟

بیش از 8500 موسسه و سازمان آموزشی، در بیش از 130 کشور جهان، نتیجه آزمون تافل را برای پذیرش دانشجویان خارجی، نیاز دارند.

علاوه بر دانشگاه، داشتن مدرک تافل برای موارد زیر مورد نیاز است:

سفارت کشورهای مختلف برای دادن مجوز اقامت یا اجازه کار

برای صدور گواهینامه

کارفرمایان به منظور ارزیابی سطح مهارت انگلیسی شما

نتایج تحقیقات نشان می‌دهند که از هر 5 موسسه آموزشی، 4 موسسه ترجیح می‌دهند که شخص متقاضی، دارای مدرک تافل باشد تا مدارک دیگر زبان انگلیسی. این موسسات عقیده دارند که  آزمون تافل دقیق‌ترین اطلاعات را در مورد دانش انگلیسی فرد ارائه می دهد.

آیا آزمون تافل از آزمون آیلس مشکل‌تر است؟

آمادگی برای هردو آزمون تافل و آیلس، کار زمان‌ بری است و برای گرفتن نمره بالا در هر دو این آزمون‌ها باید تلاش کنید. اما بسیاری از افرادی که تجربه شرکت در هر دو این آزمون‌ها را داشته‌اند، آزمون تافل را نسبت به آزمون آیلس، آزمون مشکل‌تری می‌دانند. بخش خواندن در آیلس نسبت به تافل ساده‌تر است.

اگر تصمیم به شرکت در آزمون تافل را دارید، پیشنهاد می‌کنیم مقالات زیر را حتما بخوانید:

راهنمای کامل شرکت در آزمون آزمایشی تافل

بهترین منابع برای آزمون تافل

چطور در خانه برای آزمون تافل آماده شویم؟

از جمله مشکلاتی که بسیاری از متقاضیان شرکت در آزمون تافل با آن دست و پنجه نرم می‌کنند، بالا بودن هزینه‌های کلاس‌های آمادگی آزمون تافل و نداشتن وقت کافی برای شرکت در کلاس‌های حضوری است. یکی از بهترین راه‌ها برای حل این مشکل، یادگیری، تقویت زبان انگلیسی و آمادگی آزمون تافل از طریق شرکت در کلاس‌های آنلاین است. یکی از معتبرترین و بهترین وب‌سایت‌هایی که می‌توانید برای این کار انتخاب کنید، وب سایت آموزش زبان آنلاین تیچستان است. می‌توانید با توجه به بودجه و زمان‌هایی که برای تقویت زبان انگلیسی در نظر گرفته‌اید، استاد مورد نظرتان را انتخاب کنید. تیچستان به شما این امکان را می‌دهد تا بعد از یک جلسه دموی رایگان، تصمیم به انتخاب استاد بگیرید. تمامی اساتید تیچستان، استادان با تجربه هستند و از فیلترهای کیفی رد می‌شوند.

دیدگاه کاربران در مورد این پست

تاکنون 0 دیدگاه توسط کاربران ثبت گردیده است.