پست های جدید
  • ایران
  • 1400-05-11
  • آخرین به‌روزرسانی 1399-10-17

هنگامی که تصمیم به یادگیری زبان انگلیسی می‌گیرید، باید اصولی‌ترین روش را انتخاب کنید که بتوانید تا انتهای مسیر، با انگیزه بمانید. هر روشی که در ابتدا به عنوان روش اصولی یادگیری زبان انگلیسی انتخاب می‌کنید، ممکن است سختی‌ها یا چالش‌هایی هم با خود به همراه داشته باشد. چیزی که اهمیت دارد این است که از روند یادگیری ناامید نشوید و بعد از شناسایی مشکل‌ها و حل آن‌ها، پرقدرت‌تر مسیرتان را ادامه دهید. در این مقاله از تیچستان، 6 روش اصولی یادگیری زبان انگلیسی را با هم مرور می‌کنیم.

6 روش اصولی یادگیری زبان انگلیسی

روش‌هایی که در ادامه به شما معرفی می‌کنیم، چندین روش اصولی یادگیری زبان انگلیسی است که علاوه بر ساده بودن، مورد تایید و نتیجه‌بخش نیز هستند. هنگامی که زندگی خود را با زبان انگلیسی درگیر می‌کنید در  عین حال می‌توانید هم سرگرم شوید. همین‌طور اعتماد به نفس‌تان را در مهارت‌های مختلف انگلیسی‌تان بهبود بدهید.

  1. از دوستانتان کمک بخواهید

حتما در میان دوستان نزدیکتان، کسانی هستند که مثل شما دوست داشته باشند زبان انگلیسی‌شان را بهتر کنند. می‌توانید ساعت‌هایی در طول روز را، به مکالمه به زبان انگلیسی با دوستانتان اختصاص بدهید.

این مورد می‌تواند شامل چت‌کردن، تلفنی صحبت کردن و صحبت رو در رو باشد. موضوعاتی که برای هردویتان جذاب است را انتخاب و روزی چند دقیقه با هم به در مورد آن موضوع به زبان انگلیسی صحبت کنید. مکالمه با دوستان به زبان انگلیسی یک روش اصولی برای یادگیری زبان انگلیسی است.

  1. یادگیری زبان انگلیسی با موسیقی

آیا می‌دانستید که متن اشعار موسیقی‌های انگلیسی زبانی که به آن‌ها علاقه دارید، می‌تواند به عنوان یک روش اصولی یادگیری زبان انگلیسی در نظر گرفته شود؟ تحقیقات نشان می‌دهد که موسیقی، می‌تواند به زبان آموزان زبان انگلیسی کمک کند تا دستور زبان و واژگان را یاد بگیرند و تلفظ کلماتشان را بهبود ببخشند.

متن ترانه‌های انگلیسی تقریباً همیشه شامل تعداد زیادی واژه، عبارات و اصطلاحات مفید و کاربردی هستند. از آنجا که مخاطبان مورد نظر این ترانه‌ها، افراد انگلیسی زبان هستند، متن این ترانه‌ها، اصطلاحات مفیدی در مورد مکالمات محاوره‌ای را به دایره لغات شما اضافه می‌کند. موسیقی این توانایی را دارد که با متن‌ خود، همیشه در ذهن ما بماند و به همین دلیل یکی از چند روش اصولی یادگیری زبان انگلیسی در نظر گرفته می‌شود.

پیشنهاد می‌کنیم مقاله آهنگ‌های انگلیسی برای یادگیری زبان را نیز مطالعه کنید.

روش اصولی یادگیری زبان انگلیسی

  1. تا جایی که می‌توانید تکرار کنید

برای اینکه جایگاه کلمات انگلیسی جدید را در حافظه‌ همیشگی کنید، مهم‌ترین نکته این است که به استفاده از آنها ادامه دهید. در دفترچه‌ای تمام کلمات جدید را به همراه معنی و یک جمله به عنوان مثال یادداشت کنید و همیشه همراه‌تان داشته باشید. جملات خود را بنویسید و آنها را با صدای بلند بگویید. تکرار به شما کمک می‌کند کلمات جدید را به خاطر بسپارید. استفاده از کاربردهای مختلف کلمه در جملات مختلف به گسترش واژگان شما کمک می کند. به یاد داشته باشید، برداشتن گام های کوچکی مانند تکرار کردن و نوت‌برداری به شما در رسیدن به هدف کمک می کند.

  1. در تالارهای گفتگوی آنلاین انگلیسی عضو شوید

برای هر موضوعی که به آن علاقه دارید، در اینترنت قطعا فوروم‌ها یا تالارهای گفتگوی آنلاین وجود دارد که می‌توانید در مورد آن موضوعات، با افراد انگلیسی زبان ارتباط برقرار کنید. مثلاً موضوعاتی مانند سفر، آشپزی، سیاست، عکاسی، هنر و ... . بعد از عضویت در تالار گفتگوی مورد نظر، می‌توانید در مباحث مختلف جستجو کنید و ببینید مردم در مورد چه موضوعاتی در حال بحث و صحبت هستند.

هنگامی که موضوع جذابی را انتخاب کردید، می‌توانید برای شروع، به سوالات مطرح شده توسط افراد دیگر پاسخ بدهید. برای اینکه این موضوع برای شما تبدیل به یک روش اصولی یادگیری زبان انگلیسی شود، باید به طور فعال در این انجمن‌ها شرکت کنید. می‌توانید سوالاتتان را در مورد موضوعات مختلف ارسال و با اعضای دیگری که به شما پاسخ می دهند گفتگو کنید.

  1. خودتان را در  زبان انگلیسی غرق کنید

یکی از موثرترین اصول یادگیری زبان انگلیسی ، غرق شدن کامل در آن است. می‌توانید یک شبکه رادیویی انگلیسی زبان پیدا کنید و به آن گوش دهید، یک فیلم انگلیسی یا یک برنامه تلویزیونی تماشا کنید یا با را با افرادی که به زبان انگلیسی تسلط دارند مکالمه کنید.

با دقت به دیالوگ‌هایی که در فیلم‌ها در رستوران‌ها، اتوبوس یا مغازه‌ها انجام می‌شود گوش دهید و سعی کنید استفاده روزمره از این واژگان را در ذهن‌تان انجام دهید. این نه تنها به مهارت گوش دادن شما کمک می کند، بلکه می توانید مهارت گفتاری خود را نیز بهبود ببخشید.

  1. به زبان انگلیسی، کتاب بخوانید

خواندن به زبان انگلیسی قطعا در بهبود مهارت خواندن شما موثر است، اما جالب است بدانید با این کار شما همزمان مهارت مکالمه انگلیسی‌تان را نیز تقویت خواهید کرد. با خواندن متن‌های انگلیسی برای خود یا با صدای بلند، اعتماد به نفس بیشتری برای انجام مکالمات انگلیسی پیدا خواهید کرد. اگر احساس خجالت دارید، می‌توانید با تمرین در خانه شروع کنید و سپس به خواندن متن‌ها در مقابل افراد خانه یا دوستانتان بپردازید و از آنها بازخورد بگیرید.

نکته‌ی پایانی

اساتید مجرب و تایید شده وب‌سایت آموزش آنلاین زبان انگلیسی تیچستان، می‌توانند با کم‌ترین هزینه شما را در رسیدن به هدف‌تان در یادگیری زبان انگلیسی راهنمایی کنند. می‌توانید با جستجو در لیست اساتید زبان انگلیسی و دیدن ویدئوی معرفی هر استاد، بر اساس بودجه‌ای که دارید،‌ استاد مورد نظرتان با انتخاب و بعد از یک جلسه آزمایشی رایگان، کلاس آنلاین زبان خود را شروع کنید.

به اشتراک گذاری این مطلب!

author

پانته آ توتونچیان

از سال ۱۳۹۲ کار تولید محتوا و ترجمه رو شروع کردم و به حوز‌ه‌هایی مثل شبکه‌های اجتماعی، PR و دیجیتال مارکتینگ علاقه دارم و با شرکت‌های مطرح و شناخته شده در این زمینه‌ها همکاری می‌کنم. سفر، سینما و انیم

سایر مقالات

0 دیدگاه

ارسال دیدگاه