پانته آ توتونچیان    31 اردیبهشت 1400    1383    0  
 پانته آ توتونچیان    31 اردیبهشت 1400  
 1383    0  

چرا نمره رایتینگ در تافل مهم است؟ چه نمره ای در بخش رایتنیگ قابل قبول است؟

با توجه به اینکه بخش‌های نوشتاری و گفتاری آزمون تافل، دو بخش مهم از چهار بخش این آزمون هستند، می‌توان گفت که این بخش‌ها به اندازه بخش‌های خواندن و گوش دادن اهمیت دارند و روی نمره کلی تافل شما تأثیر می‌گذارند. اما برخلاف بخش‌های خواندن و گوش دادن در آزمون TOEFL، بخش‌های نوشتاری و گفتاری توسط مصححان مجاز و بادقت درجه بندی می‌شوند و نمره‌دهی برخلاف بخش‌های دیگر، به صورت کامپیوتری و خودکار نیست. در واقع در این بخش شما احتیاج دارید تا نظر کسی که نوشته شما را می‌خواند، جلب کنید تا بتوانید نمره خوبی از این بخش کسب کنید.

 

آشنایی با قسمت‌های مختلف رایتینگ تافل

 

 همانطور که می‌دانید آزمون تافل از چهار بخش مجزا تشکیل شده است که انگلیسی شما را در مهارت های اصلی ارتباطی آزمایش می کند: شنیدن؛ صحبت كردن؛ خواندن و البته نوشتن.

بخش نوشتن جایی است که از شما خواسته می شود توانایی نوشتن به انگلیسی را نشان دهید. این قسمت 50 دقیقه طول می کشد و به دو بخش تقسیم می شود.

بخش اول، یا قسمت یکپارچه یا integrated

در این بخش از آزمون، شما باید بخشی از یک مقاله را بخوانید یا به گزیده‌ای از قسمت‌های یک سخنرانی گوش کنید. سپس به شما یک سوال مرتبط با این مطالب داده می‌شود و انتظار می‌رود تا پاسخ‌تا را تقریبا در 150 تا 250 کلمه بنویسید. به شما توصیه می‌شود حدود 20 دقیقه از زمانی که برای قسمت رایتینگ دارید را برای این بخش اختصاص دهید.

بخش دوم، قسمت مستقل یا independent

در این بخش از رایتینگ آزمون تافل، به شما سوالی داده شده و از شما خواسته می‌شود تا بر اساس دانش، تجربیات یا نظر شخصی خودتان، یک پاسخ  با 300 کلمه بنویسید. به شما توصیه می‌شود 30 دقیقه باقیمانده از زمان‌تان را برای این قسمت صرف کنید.

هر دو قسمت بخش Writing نیاز به نوشتن مقاله کوتاه دارد. توجه داشته باشید که کار شما در قسمت دوم آزمون چالش برانگیزتر از قسمت اول است، زیرا هیچ پیش‌نیاز اولیه‌ای برای استفاده در پاسخ برای شما وجود ندارد و فقط باید از دانش خودتان استفاده کنید. به همین دلیل ، باید زمان بیشتری را صرف قسمت دوم کنید.

نمره خوب در رایتینگ تافل، چه نمره‌ای است؟

اگر می‌خواهید بدانید نمره خوب، معمولی یا ضعیف در نتیجه نهایی آزمون تافل به چه نمره‌ای گفته می‌شود، نحوه نمره‌دهی رایتینگ تافل در جدول زیر شرح داده شده است:

مهارت

بازه نمره

سطح

رایتینگ

0-30

خوب: 24-30

معمولی: 17-23

ضعیف: 10-17

امتیاز خوب در قسمت نوشتن تافل به چند عامل بستگی دارد:

آیا مدرک تافل را برای یک دوره کارشناسی یا دوره کارشناسی ارشد می‌خواهید؟

آیا دانشگاهی که می خواهید پذیرش بگیرید نیاز به نمره TOEFL نوشتاری خاص دارد؟

اگر پاسخ‌تان به سوالات بالا بله است، باید نمره معمولی تا خوب رایتینگ یعنی 17 تا 30 را داشته باشید.

اگر احتیاج دارید در مورد مدرک تافل بیشتر بدانید، این مقاله‌ها را بخوانید:

مدرک تافل چیست و چرا به آن احتیاج خواهید داشت؟

راهنمای کامل شرکت در آزمون آزمایشی تافل

Tipps für den TOEFL-Test

چرا تمرین در بخش نوشتاری تافل مهم است؟

بخش نوشتن اغلب برای شرکت کنندگان در آزمون چالش برانگیزتر از قسمت‌های دیگر آزمون است. برای گرفتن نمره خوب از این قسمت لازم است تا درک درستی از مطالب نوشتاری و گفتاری داشته باشید و به دستور زبان یا گرامر مسلط باشید.

بهترین روش آمادگی برای بخش Writing در آزمون تافل تمرین آن است. مباحث و سوالات در هر آزمون،هر بار متفاوت خواهد بود، بنابراین باید با سبک‌های متفاوت سوالات آشنا شوید و رویکرد خود را نسبت به هرکدام کامل کنید. هرچه قسمت نوشتن را بیشتر تمرین کنید، پاسخ‌هایی که برای قسمت‌های یک و دو در این تمرین می‌نوسید، پخته‌تر خواهد بود و نظر تصحیح‌کننده را بیشتر جلب خواهید کرد.

اگر قصد آمادگی برای آزمون تافل را دارید، اساتید برجسته و حرفه‌ای تیچستان، می‌توانند به شما در این مسیر کمک کنند. کافیست روی این لینک کلیک کنید تا لیستی از بهترین اساتید زبان انگلیسی تیچستان را مشاهده کنید و کلاس‌های آنلاین‌تان را مطابق با جدول زمانی مناسب خودتان و با بهترین قیمت، شروع کنید.

دیدگاه کاربران در مورد این پست

تاکنون 0 دیدگاه توسط کاربران ثبت گردیده است.