راهنمای کامل شرکت در آزمون آزمایشی تافل

در این مقاله از وب سایت آموزش آنلاین زبان تیچستان قصد داریم شما را با نکته‌هایی آشنا کنیم که در دستیابی به بهترین نمره در آزمون آزمایشی تافل،‌ به شما کمک خواهد کرد. آزمون تافل، یکی از معتبرترین آزمون‌های سنجش زبان انگلیسی در دنیاست که برای پذیرش دانشجویی و مهاجرت در بسیاری از کشورها، جزو مدارک ضروری محسوب می‌شود. نمره آزمون تافل، تأیید می‌کند که شخص، مهارت‌های زبان انگلیسی لازم را برای شرکت در محیط‌های دانشگاهی و آکادمیک را دارد یا نه. به همین دلیل است که آزمون تافل، پذیرفته شده ترین آزمون در جهان است. بیش از 8500 کالج، دانشگاه و موسسه، در 130 کشور جهان، نمره تافل را می‌پذیرند. اما قبل از شرکت در آزمون اصلی، توصیه می‌شود که برای گرفتن نتیجه بهتر، یک یا چندبار، آزمون آزمایشی تافل را بگذارنید و با آمادگی بیشتری در آزمون اصلی شرکت کنید.

برای آشنایی با منابع آزمون تافل اینجا کلیک کنید.

آزمون آزمایشی تافل شامل چه بخش‌هایی می‌شود؟

آزمون آزمایشی تافل، مانند آزمون اصلی دارای چهار بخش خواندن، گوش دادن، صحبت کردن و نوشتن است.

بخش

تعداد سوالات

مدت زمان

خواندن

3-4 مقاله که هرکدام 12-16 سوال دارند.

60-80 دقیقه

شنیدن

4-6 مقاله که هرکدام 6 سئوال دارند. 2-3 مکالمه که هرکدام 5 سوال دارند

60-90 دقیقه

استراحت

 

10 دقیقه

مکالمه

6 سوال،‌

20 دقیقه

نوشتن

1 سوال فردی

1 سوال کلی

20 دقیقه

 30 دقیقه

بیایید نگاهی کوتاه به بخش‌های آزمون آزمایشی تافل بیندازیم:

بخش خواندن آزمون آزمایشی تافل

بخش خواندن اولین بخش آزمون آزمون آزمایشی تافل است. این بخش توانایی شما را برای خواندن و درک متون زبان انگلیسی محک می‌زند. هر قسمت به طور کلی شامل 600 تا 700 کلمه بوده و  برای اتمام این بخش 60-80 دقیقه وقت دارید.

تفاوتی که این بخش با سایر بخش‌ها دارد این است که می‌توانید پاسخ سوالات را تا انتهای آزمون، به تعویق بیاندازید. بعد از خواندن متن‌ سوال، اگر در مورد پاسخ‌هایتان مطمئن نیستید می‌توانید بعدا پاسخ نهایی را بنویسید.

آزمون آزمایشی تافل

بخش شنیداری آزمون آزمایشی تافل

بخش شنیداری، دومین بخش آزمون آزمایشی تافل بوده و شامل 2-3 سوال است:

1 مکالمه: 2-3 دقیقه بین دو نفر

2 سخنرانی: 4-6 دقیقه

هر بخش شنیداری با تعداد مشخصی سوال دنبال می شود:

مکالمه: 5 سوال

سخنرانی: 6 سوال

به طور کلی، بخش شنیداری آزمون آزمایشی تافل، شامل 34-51 سوال است که هر بخش 17 سوال دارد. برای پاسخ به 17 سوالی که در هر بخش وجود دارد، حدود 10 دقیقه زمان دارید که این زمان،‌ جزو زمانی که به صداها گوش می‌کنید نیست. به طور کلی برای بخش شنیداری، 60-90 دقیقه زمان در نظر گرفته شده است.

یادتان باشد که در بخش شنیداری، هنگامی که پاسخ خود را نوشتید، نمی توانید مانند بخش خواندن به آن برگردید، نمی‌توانید وقت زیادی را صرف یک سوال کنید زیرا ممکن است وقت شما تمام شود و فرصت پاسخ به سوالات آسان را از دست بدهید ، بنابراین اگر در سوالی گیر کردید، باید ادامه دهید و بقیه سوالات را جواب دهید.

بخش مکالمه آزمون آزمایشی تافل

بخش مکالمه سومین بخشی است که در آزمون آزمایشی تافل با آن روبرو خواهید شد و انجام آن حدود 20 دقیقه طول می‌کشد. در مجموع شش سوال در این بخش وجود دارد: دو سوال انفرادی و چهار سوال گفتاری تلفیقی.

بخش نوشتاری آزمون آزمایشی تافل

قسمت نوشتن، بخش چهارم آزمون آزمایشی تافل است و انجام آن حدود 50 دقیقه طول می‌کشد.

برای ارزیابی پاسخ‌های شما به این بخش،‌چهار معیار اساسی وجود دارد که مقاله شما بر اساس آن‌ها ارزیابی می‌شود. این چهار معیار عبارتند از:

  • چقدر خوب به موضوع مورد نظر پرداخته‌اید.
  • چقدر قادر به توضیح ایده‌هایتان در مورد سوال هستید.
  • چقدر مقاله را سازماندهی می‌کنید.
  • دستور زبان، واژگان و قوانین نوشتاری را چقدر رعایت می‌کنید.

یک روش عالی برای بهبود مهارت‌های نوشتاری در آزمون آزمایشی تافل این است که مقاله خود را با مقالات امتیاز بالای تافل مقایسه کنید تا ببینید چطور به همان سوال‌ها پاسخ داده‌اند.

چرا شرکت در آزمون آزمایشی تافل اهمیت دارد؟

شرکت در آزمون آزمایشی تافل، درست مانند شرکت در یک آزمون رسمی و واقعی است. این تجربه به شما کمک می‌کند در طول امتحان واقعی خود، احساس راحتی و آرامش بیشتری داشته باشید. استرس رایج‌ترین دلیلی است که داوطلبان آزمون با سطح انگلیسی بالا، نمره خوبی در آزمون اصلی نمی گیرند.

آزمون تافل، جزو آزمون‌های بسیار طولانی‌ست و حدود 4.5 تا 5 ساعت زمان می‌برد و فقط 10 دقیقه وقت استراحت دارد. با شرکت در آزمون‌های آزمایشی تافل و شبیه‌سازی آزمون اصلی، آمادگی شما برای آزمون اصلی بیشتر می‌شود.

به طور خلاصه، شرکت در آزمون‌های آزمایشی تافل می‌تواند معتبرترین تجربه آزمون را برای شما فراهم کند و به شما نکات، آموزش‌ها و پاسخ‌های تشریحی لازم را برای بهبود و یادگیری بهتر ارائه دهد.

کلاس‌های آنلاین آمادگی آزمون تافل

اگر از متقاضیان شرکت در آزمون تافل هستید، می‌توانید مهارت‌های خود را با تمرین با اساتید زبان انگلیسی تیچستان ارتقا بدهید. کافیست با چند کلیک ساده در وب سایت تیچستان عضو شوید و بعد از یک جلسه کلاس رایگان با استاد مورد نظر، کلاس‌ آنلایتان را شروع کنید.

دیدگاه کاربران در مورد این پست

تاکنون 0 دیدگاه توسط کاربران ثبت گردیده است.