راهنمایی یادگیری زبان اسپانیایی از صفر

572 میلیون اسپانیایی زبان در سراسر جهان وجود دارد و پیش‌بینی می‌شود این تعداد تا سال 2060 به بیش از 750 میلیون نفر برسد.۲۱ کشور در جهان وجود دارد که اسپانیایی زبان رسمی (یا یکی از زبان‌های رسمی) در آن‌ها است. همه این‌ها یعنی اینکه زبان اسپانیایی، یکی از مهم‌ترین زبان‌های خارجی، برای یادگیری است. در این مطلب، وب سایت آموزش آنلاین زبان تیچستان، به شما راهکارهایی را ارائه می‌دهد که می‌تواند در روند یادگیری شما موثر باشد. پس اگر تازه زبان اسپانیایی را شروع کرده‌اید و قصد دارید در یادگیری پیشرفت کنید، تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

برای یک مبتدی، تصمیم به یادگیری زبان اسپانیایی که کمی هم از نظر قواعد مشکل است، شاید کمی چالش برانگیز باشد. شاید ندانید که از کجا باید شروع کنید، یا شاید قبلا یادگیری زبان اسپانیایی از صفر را شروع کرده باشید اما به نظر  می‌رسد که به جایی نمی‌رسید. چیزی که  شما در این مرحله به آن نیاز دارید برنامه‌ای است که از همان ابتدای یادگیری زبان اسپانیایی - حتی اگر کاملاً تجربه قبلی با آن ندارید - به هدف نهایی یعنی تسلط به زبان اسپانیایی برساند. اما قبل از آن، شما را با دلایلی آشنا می‌کنیم که بدانید چرا یادگیری زبان اسپانیایی مهم است:

چرا باید اسپانیایی یاد بگیرید؟

شاید اینطور به نظر به نظر برسد که یادگیری زبان اسپانیایی در حال حاضر، یک مد است. اما باید این حقیقت را بدانید که یادگیری یک زبان جدید، یک مد نیست، بلکه یک ضرورت است.

اگر در حال خواندن این مطلب هستید یعنی حداقل ایده یادگیری زبان اسپانیایی را به عنوان زبان دوم (یا سوم یا دهم ...) را در نظر گرفته‌اید. شاید قبلاً دلایل شخصی خودتان را برای انجام این کار داشته‌اید. اگر احتیاج به دلایل بیشتری برای یادگیری زبان اسپانیایی دارید، در ادامه چند دلیل مهم برای یادگیری زبان اسپانیایی برایتان آورده‌ایم.

اهمیت یادگیری زبان اسپانیایی برای کسب و کار

اگر قصد مهاجرت کاری به کشورهای اسپانیایی زبان یا توسعه و پیشرفت کسب و کار خودتان را دارید، یادگیری زبان اسپانیایی، از اولین کارهایی‌ست که باید به فکر آن باشید. با یادگیری زبان اسپانیایی می‌توانید با افراد متخصص در زمینه کاری خودتان در سراسر دنیا،‌ ارتباط برقرار کنید و اطلاعات کسب کنید و در کارتان پیشرفت داشت باشید.

What is the Best Way to Learn Spanish on Your Own in 2021?

یادگیری زبان اسپانیایی برای سفر

شاید شما در حال حاضر یک کار عالی داشته باشید و تنها چیزی که می خواهید این است که تعطیلات خود را در بهترین کشورهای جهان بگذرانید. اگر به تاریخ آمریکای لاتین علاقه‌مند هستید و یا دوست دارید تعطیلات را در سواحل آمریکای جنوبی بگذارنید، یادگیری زبان اسپانیایی، دریچه جدیدی برای برقراری ارتباط با افراد مختلف اسپانیایی زبان به روی شما باز خواهد کرد.

تحصیل در کشورهای اسپانیایی زبان

اگر قصد ادامه تحصیل یا مهاجرت به یکی از کشورهای اسپانیایی زبان را دارید، باید تا حدی به زبان اسپانیایی تسلط داشته باشید. تسلط به زبان اسپانیایی از کارهای مهمی است که قبل از انجام هر کاری، باید به فکر آن باشید.

چطور یادگیری زبان اسپانیایی از صفر را آغاز کنیم؟

مهم نیست که چه دلیلی شما را به سمت یادگیری زبان اسپانیایی سوق می‌دهد، به تعداد افرادی که تصمیم به یادگیری زبان دارند، روش‌های مختلفی برای یادگیری زبان وجود دارد. همه ما روش‌های مطالعه مخصوص به خودمان را داریم. با این حال، بسیاری از افراد، در همان ابتدا احساس گیج شدن می‌کنند و نمی‌دانند که چگونه فرآیند یادگیری را شروع کنند، نمی‌دانند چه ابزارهایی در دسترس هستند و کدام روش برای آنها بهترین است.بهترین راه برای تصمیم‌گیری بهتر، شناخت تمام منابع موجود برای یادگیری است. لیست زیر جامع نیست، اما به اندازه کافی خوب است تا به شما کمک کند تا تصمیم بگیرید که از کجا شروع کنید.

برای کسانی که در زبان اسپانیایی مبتدی هستند، روش‌های زیر پیشنهاد می‌شود:

دوره های آنلاین مکالمه و گرامر زبان اسپانیایی:

می‌توانید از وب‌سایت‌های مختلفی که آموزش زبان اسپانیایی را به صورت آنلاین انجام می‌دهند، استفاده کنید. می‌توانید در وب‌سایت تیچستان، از صفحه لیست اساتید زبان اسپانیایی، مطابق بودجه و برنامه‌زمانی خودتان، استاد مورد نظر را پیدا کنید و با هر سطحی که دارید، زبان اسپانیایی را شروع کنید.

استفاده از اپلیکیشن‌های آموزش اسپانیایی:

اپیلیکیشن‌های بسیار زیادی برای یادگیری زبان اسپانیایی با موبایل وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. استفاده از این برنامه‌ها، بسیار کاربردی و سرگرم‌کننده است و می‌توانند تا حد زیادی دایره لغات و گرامر شما را تقویت کنند.

خواندن کتاب‌های اسپانیایی:

می‌توانید از کتاب‌های دوزبانه برای مبتدیان زبان اسپانیایی استفاده کنید. برای شروع حتی می‌توانید از کتاب‌های کودکان استفاده کنید. این کتاب‌ها بیان ساده‌ای دارند و برای زبان‌آموزان مبتدی، بسیار کارآمد هستند.

پادکست و کتاب صوتی:

می‌توانید گوش خود را برای درک دانش جدید آموزش بدهید، برای این کار می‌توانید از ابزارهای یادگیری مبتنی بر صدا مانند پادکست‌ها و کتابهای صوتی استفاده کنید. حتی می‌توانید شبکه‌های رادیویی یا تلوزیونی اسپانیایی زبان را پیدا کنید و یا به صورت آنلاین، اخبار یا برنامه‌های تلوزیونی اسپانیایی زبان را دنبال کنید.

ویدئوهای آموزشی:

وقتی صحبت از فیلم‌های آموزشی زبان اسپانیایی می‌شود، YouTube یک معدن طلا به حساب می‌آید. تقریبا برای هر بخشی از زبان اسپانیایی که بخواهید، یک ویدئوی آموزشی در یوتیوب وجود دارد.

پیدا کردن تفاوت‌های زبان اسپانیایی با زبان انگلیسی:

شاید بدیهی به نظر برسد، اما اولین کاری که باید هنگام شروع یادگیری زبان جدید انجام دهید، یادگیری الفبای آن است. در اسپانیایی حروفی وجود دارد که انگلیسی آنها را ندارد (مانند ñ یا ll) همچنین حروفی هم وجود دارد که در زبان  انگلیسی از آن استفاده می‌شود اما زبان اسپانیایی تمایلی به استفاده از آن‌ها ندارد مثل K  و W. به سرود الفبا به زبان اسپانیایی گوش کنید. به تلفظ آن‌ها توجه کنید. برای اطمینان از درست خواندن حروف و کلمات، هر کلمه ای را که با آن مواجه شدید بررسی کنید یا از استادتان بپرسید.

یادگیری لغات ابتدایی زبان اسپانیایی

بدون دانستن کلمات،‌ نمی‌توانید هیچ جمله‌ای در زبان اسپانیایی را به زبان بیاورید یا معنی آن را بدانید. یادگیری کلمات روزمره زبان اسپانیایی که بیشترین استفاده را دارند، ابزاری در اختیار شما قرار می‌دهد که برای شروع ارتباط لازم دارید. با رایج ترین واژگان شروع کنید تا بتوانید درست از لغات جدید خود استفاده کنید. شاید یادگیری لغات ابتدایی مثل اسم حیوانات، رنگ‌ها، شغل‌ها و...‌ کمی کسل کننده به نظر برسد، اما باید این موضوع مهم را بدانید که این گام مهم‌ترین قدم برای یادگیری زبان اسپانیایی از صفر است.

سخن پایانی

اساتید برجسته وب‌سایت آموزش زبان آنلاین تیچستان، می‌توانند شما را در مسیر یادگیری زبان اسپانیایی کمک کنند. می‌توانید بعد از بررسی لیست اساتید اسپانیایی و انتخاب استاد، در چند مرحله ساده کلاس‌های آنلاین‌تان را شروع کنید.

دیدگاه کاربران در مورد این پست

تاکنون 0 دیدگاه توسط کاربران ثبت گردیده است.