پانته آ توتونچیان    19 فروردین 1400    1586    0  
 پانته آ توتونچیان    19 فروردین 1400  
 1586    0  

اطلاعاتی جالب و خواندنی در مورد حروف الفبای ژاپنی

یادگیری یک زبان خارجی‌ بدون هیچ پیش‌زمینه قبلی شاید کمی ترسناک به نظر برسد، اما یادگیری زبانی که دارای سه سیستم نوشتاری‌ست چطور؟

درست فکر می‌کنید، شاید در ابتدا یادگیری زبان ژاپنی برایتان سخت و طاقت‌فرسا به نظر برسد اما ژاپنی به آن سختی که فکر می‌کنید نیست - در واقع، شما می‌توانید زبان ژاپنی را خیلی سریع یاد بگیرید.

یکی از بهترین راه‌های شروع یادگیری زبان ژاپنی، یادگیری اصول خواندن و نوشتن به زبان ژاپنی است. به هر حال، اینها بخشی از چهار مهارت اصلی‌ای است که شما برای رسیدن به تسلط در زبان ژاپنی لازم دارید!

و علی رغم آنچه ممکن است فکر کنید، یادگیری تفاوت بین سیستم‌های نوشتاری ژاپنی و درک اصول و تفاوت‌های آن بسیار ساده است. در واقع، با کمی تلاش حتی می‌توانید این اصول را یک روزه یادبگیرید!

آشنایی با حروف الفبای ژاپنی

الفبای زبان ژاپنی در واقع حروف کمتری از الفبای انگلیسی را شامل می شود!

هنگام رومی سازی ژاپنی (یعنی نوشتن کلمات ژاپنی با حروف انگلیسی) ، شما از این حروف صدادار  a، i، u، e، o و از این صامت‌ها استفاده خواهید کرد: k، g، s، z، j، t، d، n، h، f، b، p، m، y، r، w.

همچنین حروف ترکیبی مانند ch هم وجود دارند - حرف "c" هرگز به تنهایی استفاده نمی شود. در کل 21 حرف در زبان ژاپنی وجود دارد.

اصوات موجود در الفبای ژاپنی یکی از مواردی است که یادگیری زبان ژاپنی را برای انگلیسی زبانان، آسان‌تر از یادگیری انگلیسی برای ژاپنی‌ها می کند.

زبان ژاپنی تقریباً هیچ صدایی برای انگلیسی زبانان ندارد، در حالی که انگلیسی دارای صداهای زیادی است که در ژاپنی یافت نمی شوند. صدای اصلی که انگلیسی زبانان با آن دست و پنجه نرم می کنند "r" ژاپنی است که  تقریباً بین "l" و "r" تلفظ می شود و تا حدودی مانند صدای نرم "r" در زبان اسپانیایی است. بگویید “la، la، la” و به جایی که زبان شما از پشت دندانهای شما برمی خیزد توجه کنید. حالا بگویید "دا ، دا ، دا". این نقطه‌ای که زبان شما به سقف دهان شما می رسد در واقع همان جایی است که از آنجا دور می‌شوید و صدای "r" را به زبان ژاپنی ایجاد می‌کنید!

The Super Simple and Easy Way to Learn Japanese - Team Japanese

تعداد حروف الفبایی زبان ژاپنی چقدر است؟

46 حرف اصلی در الفبای ژاپنی، به همراه اصوات اضافی وجود دارد. هر یک از نمادهای الفبا یک هجا ساخته شده از 21 سیلاب را تشکیل می دهد که آوایی بوده و همیشه به همان روال خوانده می‌شوند. به همین دلیل ، خواندن متن‌های ژاپنی یک روش عالی برای تمرین تلفظ ژاپنی است.

3 نوع الفبا در زبان ژاپنی وجود دارد!

الفبای ژاپنی را "هجایی" یا "خط هجایی" می‌نامند. به این دلیل که هر حرف در ژاپنی یک هجای کامل در انگلیسی را نشان می‌دهد. فقط یک حرف وجود دارد که نشان دهنده یک صامت واحد است: n.

به غیر از آن، حروف بی صدا باید همیشه با یک مصوت جفت شوند و مصوت همیشه از صامت پیروی می‌کند.

ژاپنی دارای دو حرف به نام هایراگانا (انحنا مانند خط شکسته انگلیسی) و کاتاکانا (زاویه دار مانند چاپ انگلیسی) است. به این دو با هم کانا گفته می شود. سیستم نوشتاری سوم، کانجی نام دارد در واقع یک الفبا یا هجا نیست بلکه کل کلمات را نشان می‌دهد. از سه سیستم نوشتاری می توان در یک جمله استفاده کرد. برخلاف انگلیسی که فقط به صورت خطی یا چاپی نوشته می‌شود، می توانید kana و kanji را در صورت لزوم ترکیب کنید.

رایج‌ترین الفبای ژاپنی چیست؟

حقیقت صادقانه، این است که هر سه الفبا رایج هستند. برای اینکه بتوانید در زبان ژاپنی گلیم‌تان را از آب بیرون بکشید باید تمام کاناها و برخی از کانجی‌ها را یاد بگیرید. برای شروع می‌توانید یادگیری هیراگانا را شروع کنید. هیراگانا اساسی‌ترین و اولین سیستم نوشتاری است که کودکان ژاپنی یاد می‌گیرند.

جدول الفبای ژاپنی: هیراگانا

این نوع نمودار که gojuuon نامیده می‌شود، یک نمودار 50 بلوکی است که اصوات کانا را به ترتیب حروف الفبا نشان می‌دهد. این جدول شامل صداهای اضافی ساخته شده با داکوتن (علامت های لهجه مضاعف: ) ، هنداکوتن (دایره کوچک: ) ، سوکون (که یک دایره کوچک‌تر است) صدای صامت را دو برابر می‌کند و باعث ایجاد "توقف" در کلمه می شود.و یا یون (نویسه های کوچک ردیف Y: ، ، ) که کاراکترهای خاصی هستند برای ایجاد صداهای اضافی به زبان ژاپنی.

 

 

k

s

t

n

h

m

y

r

w

 

a

(a)

(ka)

(sa)

(ta)

(na)

(ha)

(ma)

(ya)

(ra)

(wa)

(n)

i

(i)

(ki)

(shi)

(chi)

(ni)

(hi)

(mi)

 

(ri)

 

 

u

(u)

(ku)

(su)

(tsu)

(nu)

(fu)

(mu)

(yu)

(ru)

 

 

e

(e)

(ke)

(se)

(te)

(ne)

(he)

(me)

 

(re)

 

 

o

(o)

(ko)

(so)

(to)

(no)

(ho)

(mo)

(yo)

(ro)

(wo)

 

چطور یادگیری زبان ژاپنی را شروع کنیم؟

برای یادگیری آنلاین زبان ژاپنی، می‌توانید از اساتید زبان ژاپنی وب سایت تیچستان کمک بگیرید. علاوه بر زبان ژاپنی، زبان‌های دیگری از جمله انگلیسی، چینی، روسی، آلمانی،‌ اسپانیایی و... توسط اساتید حرفه‌ای و مجرب در وب سایت تیچستان آموزش داده می‌شود که می‌توانید از همین امروز فرایند یادگیری را آغاز نمایید.

دیدگاه کاربران در مورد این پست

تاکنون 0 دیدگاه توسط کاربران ثبت گردیده است.