پست های جدید
  • ایران
  • 1400-07-07
  • آخرین به‌روزرسانی 1399-10-17
sample

یاد گرفتن زبان های خارجه می تواند سختی های خاص خودش را داشته باشد و به همین دلیل است که همواره تلاش هایی برای ساده کردن این مسیر در حال انجام است. روش ها و متود های زیادی برای آموزش زبان وجود دارند و یکی از آن ها استفاده از فیلم و سریال برای یادگیری زبان است. پکیج های زیادی تحت عنوان آموزش زبان انگلیسی با فیلم در بازار وجود دارند و البته که تعدادی از آن ها هم از کیفیت بالایی برخوردارند. در این مقاله ما سعی داریم تا این روش آموزشی را برای زبان آلمانی بررسی کنیم و بدانیم آیا روش مناسبی برای یادگیری این زبان به حساب می آید یا خیر! در ادامه با ما همراه باشید تا یادگیری زبان آلمانی با فیلم را از جهات مختلف مورد بررسی قرار دهیم.

چرا یادگیری با فیلم؟

تماشای فیلم و سریال معمولا به شکل یک سرگرمی انجام می شود و ذات این عمل یک تفریح به حساب می آید که همین امر می تواند نشاط و طراوت و در عین حال کیفیت یادگیری زبان آموز را بسیار بالا ببرد. از دیگر مزایای یادگیری زبان آلمانی با فیلم می توان به شبیه سازی محیط برای فرد اشاره کرد. با نگاه کردن به یک فیلم با زبان آلمانی، فرد در فضایی آمیخته با زبان آلمانی قرار می گیرد که افراد با لهجه ها و سرعت های مختلفی صحبت می کنند و این باعث بهبود مهارت شنیداری و درک زبان آلمانی در اشخاص می شود. همچنین اگر تماشای فیلم و سریال را در کنار کلاس های آموزشی زبان آلمانی داشته باشید، به نوعی در زمان استراحت خود نیز به مرور آموخته هایتان خواهید پرداخت که باعث تثبیت مطالب در حافظه ی طولانی مدت می شود.

چطور با استفاده از فیلم، آلمانی یاد بگیریم؟

در صورتی که بخواهید یک فیلم را برای سرگرمی تماشا کنید، راه و روش متفاوتی را نسبت به زمانی که برای یادگیری زبان به آن نگاه می کنید، در پیش خواهید داشت. برای یادگیری زبان با فیلم، شما در طول فیلم بیشتر با لغات درگیر خواهید بود و همچنین بخشی از گرامر را هم لمس خواهید کرد. در رابطه با کلمات، در صورتی که کلمه ای آشنا باشد برای شما دوره خواهد شد و کاربرد آن در جملات و محاوره ی روزانه را خواهید دید، در صورتی هم که کلمه ای جدید بشنوید، با یادداشت کردن آن و پیدا کردن معنی این کلمه، دایره لغات خود را گسترش خواهید داد. اما تماشای فیلم و سریال، چه کمکی به یادگیری گرامر زبان آلمانی می کند؟! پاسخ این سوال را می توان این گونه داد که شما وقتی جمله های مختلف که ساده و پیچیده هستند را می شنوید، مغز شما به صورت ناخودآگاه ساختار آن را تجزیه و تحلیل می کند و با یادآوری گرامرهای یاد گرفته شده و یا اصلاح اشتباهات احتمالی ذهنتان، منجر به یادگیری هر چه بهتر و همچنین تثبیت آموزه های گرامر می شود.

فیلم با زیرنویس یا بدون زیرنویس؟!

در این قسمت می خواهیم یک نظر ساختار شکنانه ارائه کنیم! بسیاری از اساتید زبان تاکید بر دیدن فیلم با زیرنویس زبان اصلی دارند. برخی از اساتید هم زبان آموز را به دیدن فیلم بدون زیرنویس تشویق می کنند! در اینجا لازم است نکته ای را یادآور شویم! با توجه به هدف و تمرکزی که برای تماشای فیلم دارید، می توان پاسخ متفاوتی به این سوال داد. به عنوان مثال اگر می خواهید مهارت شنیداری (Listening) خود را بهبود ببخشید، قطعا تماشای فیلم بدون زیرنویس بهترین اقدام به حساب می آید، هرچند که اگر در این قسمت ضعف دارید و نمی توانید بدون زیرنویس متوجه شوید، می توانید در ابتدای مسیر از زیرنویس زبان اصلی هم کمک بگیرید.

حال اگر که قصد دارید با تماشای فیلم، دانش لغت خود را افزایش دهید، بدون زیرنویس بودن فیلم اصلا اهمیتی ندارد! چرا که شما می خواهید کلمات جدید یاد بگیرید و یا کلماتی که بلد بودید را دوره کنید، پس وجود یا عدم وجود زیرنویس نمی تواند تاثیر چندانی داشته باشد چه بسا که گاهی به یادگیری لغات کمک هم می کند! همچنین گاهی زیرنویس فارسی هم می تواند در یادگیری لغت کمک کننده باشد! به این صورت که شما با دیدن معنای فارسی کلمات و جملات، هرکدام از کلمات جمله ی فارسی را با جمله ی آلمانی تطبیق می دهید و باز هم فرایند دوره و تثبیت آموخته های قبلی در ذهنتان انجام می شود.

امیدوار هستیم تا از این مطلب وب سایت تیچستان استفاده ی لازم را کرده باشید. در مطالب آینده به معرفی چند فیلم و سریال آلمانی برای یادگیری زبان خواهیم پرداخت تا شما این امر را به سادگی هرچه تمام تر انجام دهید. شما عزیزان می توانید مطالب بلاگ وب سایت ما را مطالعه کنید و نکات و ترفندهای یادگیری زبان را در کنار ما یاد بگیرید. همچنین در صورتی که سوال و یا پیشنهادی درباره ی مطالب منتشر شده دارید می توانید در بخش نظرات آن را بیان کنید تا در سریع ترین زمان ممکن، به آن رسیدگی شود.

به اشتراک گذاری این مطلب!

author

نام نام خانوادگی

خلاصه ای از توضیحات در مورد خود اینجا قرار دهید. محدودیت 200 حرفی.

سایر مقالات

0 دیدگاه

ارسال دیدگاه