تیم محتوای تیچستان    05 اردیبهشت 1401    381    0  
 تیم محتوای تیچستان    05 اردیبهشت 1401  
 381    0  

آشنایی با بهترین کتاب برای آموزش زبان عربی

وقتی صحبت از یادگیری زبان عربی به شمار می شود، احتمالا فقط به یاد قواعد بسیار سخت و پیچیده می افتید. متاسفانه آموزش زبان در مدارس کشور چندان بهینه نیست و دانش آموزان در طول سال ها تدریس این زبان، به جز حفظ کردن همین قواعد عجیب و غریب، چیز زیادی یاد نمی گیرند. به نظر ما یکی از اصلی ترین دلایل وقوع چنین اتفاقی، کتاب های غیر استاندارد و نحوه آموزش قدیمی است. این کتاب ها به هیچ عنوان جذابیتی برای دانش آموز ندارند و نمی توانند انگیزه یادگیری را برای وی ایجاد کنند.

خوشبختانه اما امروزه کتاب های مکمل بسیاری در بازار وجود دارد که زبان عربی را شیرین تر از آنچه که هست می کنند. به یاد داشته باشید که کتاب مهمترین ابزار برای یادگیری است و در کنار معلم زبان عربی خوب، شرط لازم برای آموزش زبان است. اگر شما هم علاقه دارید که با بهترین کتاب برای آموزش زبان عربی فصیح آشنا شوید و بتوانید این زبان را به خوبی صحبت کنید، تا انتهای این مطلب همراهمان باشید.

چهار کتاب فوق العاده برای یادگیری زبان عربی فصیح

قفسه کتابفروشی ها مملو از کتاب های متنوع برای یادگیری عربی است، اما کدام یک از این کتاب ها بهتر است؟ در زیر پاسخ شما را داده ایم:

 

 

  1. کتاب صدی الحیاه

یکی از مفصل ترین کتاب ها برای یادگیری زبان عربی همین کتاب است. صدی الحیاه در چندین جلد تالیف شده که هر یک به مباحث مختلفی اختصاص یافته است. اگر می خواهید عربی را به صورت اساسی و از پایه یاد بگیرید و تا بالاترین مراحل پیش بروید، این کتاب را حتما در برنامه های خود قرار دهید. همراه با این کتاب معمولا سی دی ها و نرم افزارهای مختلفی ارائه می شود که فرایند یادگیری شما را تسریع می کند.

  1. کتاب الأساسی

این کتاب توسط دانشگاه أم القری مکه مکرمه تالیف شده است و هدف آن آموزش ساده عربی به همه کسانی است که می خواهند با زبان قرآن آشنا شوند. روش آموزش زبان عربی در این کتاب به صورت عربی فصیح است (یعنی دقیقا همانطور که عرب زبان ها آن را می آموزند) و بر همه مهارت های زبانی تاکید ویژه شده است. این کتاب الگوی بسیاری از کتاب های آموزشی عربی است.

  1. کتاب اللغه العربیه

این کتاب توسط اساتید بسیار با تجربه عربی تالیف شده و آموزش را به صورت تدریجی و مرحله به مرحله انجام می دهد. این کتاب جذابیت بصری بسیار زیادی نیز دارد و در نگارش آن سعی شده که از شیوه های سرگرم کننده برای یادگیری زبان استفاده شود. همچنین در این کتاب نکات خوبی را در مورد تفاوت لهجه های مختلف عربی بیان شده است.

  1. کتاب آموزش مکالمه عربی

این کتاب توسط انتشارات دانشگاه بین المللی آفریقا (واقع در سودان) تالیف شده است. در این کتاب به جنبه های آکادمیک زبان عربی توجه ویژه ای شده است، به طوری که برای افرادی که کشورهای عربی را به عنوان مقصد تحصیلی خود انتخاب می کنند، یک منبع آموزشی بسیار مناسب است.

 

بهترین کتاب آموزش زبان عربی کدام است؟

تا به اینجا چهار کتاب بسیار با کیفیت برای یاد گرفتن زبان عربی را به شما توضیح دادیم. به جز این این ها اما یک کتاب بسیار ویژه وجود دارد که به اعتقاد ما بهترین کتاب برای آموزش زبان عربی است.

کتاب العربیه بین یدیک که توسط گروهی از مولفین نوشته شده است، از صفر تا صد عربی را به مخاطب آموزش می دهد و فرد خواهان یادگیری عربی را از هر کتاب دیگری بی نیاز می کند. در این کتاب از تصاویر بسیار جذابی برای آموزش استفاده شده و در هر درس تمرین هایی بسیار عالی برای ارتقای فرایند یادگیری آمده است. این کتاب که به عنوان کتاب مکالمه عربی نیز معروف است، در بسیاری کشورها به عنوان منبع آموزشی اصلی مورد استفاده قرار می گیرد.

یادگیری عربی به کمک کتاب خودآموز زبان عربی میسر است؟

زبان عربی از جمله زبان هایی است که هر اندازه هم که کتاب خوبی برای یادگیری تهیه کنید، باز هم یک استاد با کیفت اهمیت خود را از دست نمی دهد. یک معلم خوب زبان عربی است که می تواند قواعد پیچیده این زبان را به شما آموزش داده و ضمن برقرار مکالمه ای دو طرفه با شما، محاوره تان را نیز تقویت کند. از این رو خودآموزی عربی چندان توصیه نمی شود و پیشنهاد می کنیم که برای فراگیری این زبان حتما از مدرسین مطرح عربی کمک بگیرید.

 

سخن پایانی تیچستان

 

ابزارهای یادگیری زبان عربی بسیار فراوان هستند، اما بدون شک کتاب برای آموزش زبان عربی از هر مورد دیگری موثر تر است. شما تا کتاب خوبی برای یادگیری نداشته باشید، از دانش آموختن لذت نمی برید و قواعد و لغات را در حافظه بلند مدت خود به یاد نمی گذارید. از این رو در انتخاب کتاب حتما دقت کنید و ترجیحا با یکی از نمونه هایی که بالاتر معرفی کردیم پیش بروید.

دیدگاه کاربران در مورد این پست

تاکنون 0 دیدگاه توسط کاربران ثبت گردیده است.