پست های جدید
  • ایران
  • 1400-05-09
  • آخرین به‌روزرسانی 1399-10-17
sample

یاد گرفتن زبان می تواند یکی از دغدغه هایی باشد که یک فرد با آن درگیر است. امروزه و با پیشرفت تکنولوژی و روش های ارتباطی، تسلط داشتن به زبان خارجی مخصوصا زبان انگلیسی اهمیت بسیار زیادی دارد. شما با دانستن زبان می توانید با افراد ارتباط برقرار کنید، از لوازم و امکانات مختلف استفاده کنید، از منابع علمی و تاریخی و ... بهره مند شوید، به کسب درآمد بپردازید و بسیاری دیگر از مزایای مختلف! در این مقاله از وبسایت تیچستان می خواهیم که بهترین روش ها برای یادگیری زبان انگلیسی در منزل را معرفی کنیم تا با استفاده از آن ها بتوانید به خوبی و در کوتاه ترین زمان ممکن، تسلط بسیار خوبی به انگلیسی پیدا کنید.

چرا در منزل زبان یاد بگیریم؟!

یکی از مواردی که باعث می شود افراد به یادگیری مباحث مختلف در خانه روی بیاورند، صرفه جویی در زمان است! با توجه به این که در عصر حاضر، شلوغی و تراکم جمعیت یکی از مشکلات اساسی است (به ویژه در شهرهای بزرگ) انجام دادن بسیاری از امور می تواند به برطرف کردن این مشکل و همچنین آسایش و آرامش شخصی افراد کمک کند. از طرفی دیگر شما مجبور به صرفه هزینه و وقت برای رفت و آمد نخواهید شد و همین موضوع نیز از دیگر نکات مثبت یادگیری در خانه می باشد. از دیگر ویژگی ها که به نوعی می تواند مهم ترین مورد هم باشد، آن است که با توجه به شیوع ویروس کرونا و تاکید به در خانه ماندن، یاد گرفتن زبان انگلیسی در خانه می تواند گزینه ی بسیار مناسبی باشد.

                         

شرکت در کلاس آنلاین زبان انگلیسی

این روزها تمامی آموزش ها به صورت مجازی و بر بسترکلاس های آنلاین انجام می شود. بسیاری از آموزشگاه نیز کلاس های زبان خود را به صورت آنلاین برگذار می کنند و خود را با این شرایط تطبیق داده اند. شرکت در کلاس زبان آنلاین را می توان موثرترین شیوه ی یادگیری در منزل دانست چرا که شما تمام ویژگی ها و امکانات یک کلاس را دارا خواهید بود. یک استاد مشغول ارائه ی درس به یک و یا چند زبان آموز می شود و تمامی زبان آموزان نیز می توانند هرگونه سوال و یا ابهامی که در ذهن دارند را بپرسند. انجام تمرین ها و کارهای کلاسی و گروهی نیز در بستر کلاس آنلاین میسر خواهد بود. شما عزیزان نیز می توانید در وبسایت تیچستان و با مراجعه به صفحه ی مربوط به زبان مورد نظرتان، لیست استاید و کلاس ها را مشاهده کنید و در یکی از آن ها ثبت نام نمایید.

استفاده از کتاب های خودآموز

مطالعه و یادگیری به صورت خودآموز نیز از دیگر روش های ممکن برای یادگیری مباحث مختلف می باشد. هر شخص می تواند از میان منابع موجود، مناسب ترین گزینه برای خودش را تهیه کند و در منزل شروع به مطالعه ی آن و یادگیری زبان انگلیسی کند. به این ترتیب شما می توانید به تنهایی و در محیط خانه ی خود، یادگیری زبان را شروع کنید. برای انتخاب بهترین کتاب خودآموز زبان انگلیسی می توانید از مطلبی در همین رابطه که در وبسایت ما موجود است نیز استفاده کنید تا یک کتاب مناسب با سطح و هدف خودتان تهیه کنید.

                   

تماشای فیلم و یادگیری زبان

در این بخش به دو موضوع خواهیم پرداخت؛ اول فیلم های آموزشی هستند که در آن ها اساتید به ارائه و بیان مفاهیم آموزشی می پردازند و به ابهامات احتمالی افراد پاسخ می دهند! مورد دوم استفاده از فیلم و سریال برای یادگیری زبان است که یکی از روش هایی موجود برای رسیدن به این هدف به حساب می آید! برای آن که بتوانید با نگاه کردن فیلم و سریال زبان یاد بگیرید هم روش های مختلفی وجود دارد! تماشای فیلم و سریال بیشترین تاثیر را برروی لیسنینگ و اسپیکینگ دارد و همچنین از طرفی می تواند دایره لغات شما را نیز تا حد چشم گیری افزایش دهد. به منظور آن که بتوانید لیسنینگ و اسپیکینگ خود را قوی کنید، می توانید از مطلبی در رابطه با این موضوع که قبلا تولید کرده ایم را مطالعه نمایید.

تقویت لیسنینگ و اسپیکینگ با فیلم و سریال

استفاده از منابع کمک آموزشی و سرگرمی ها

کتاب های کمک آموزشی نیز می توانند در کنار دیگر روش های یادگیری زبان، به تقویت زبان شما کمک کنند و یا به صورت متمرکز یک و یا دو تا از مهارت های زبانی شما را افزایش دهند. به عنوان مثال شما می توانید با مطالعه ی کتاب های داستانی کوتاه (short story) مهارت ریدینگ خود را بهبود ببخشید و همچنین دایره لغات خود را افزایش دهید.

استفاده از بازی ها و سرگرمی هایی که زبان را تقویت می کنند نیز از دیگر روش های یادگیری و تقویت زبان در منزل به حساب می آیند. به عنوان مثال بازی هایی که در آن ها به خواندن یک متن انگلیسی و یا شنیدن و پاسخ دادن با انگلیسی نیاز هست می توانند بسیار کمک کننده و آموزنده باشند. از طرفی دیگر اپلیکیشن ها و بازی های زیادی هم وجود دارند که با هدف آموزش زبان ساخته شده اند و شما می توانید از آن ها به خوبی استفاده کنید.

                               

در این مقاله تلاش کردیم تا چند مورد از بهترین روش های تقویت و یادگیری زبان انگلیسی در خانه را به شما معرفی کنیم تا با بهره مندی از آن ها، بتوانید هر چه سریع تر و بهتر زبان خود را تقویت کنید. در پایان و به عنوان جمع بندی می توانیم بگوییم که شرکت در کلاس آنلاین زبان می تواند بهترین راه برای یادگیری زبان انگلیسی در منزل باشد. مجموعه تیچستان که دارای نامی خوش آوازه در زمینه آموزش آنلاین زبان است با اساتید برجسته و با سابقه ی خود در خدمت شما هموطنان عزیز می باشد.

به اشتراک گذاری این مطلب!

author

نام نام خانوادگی

خلاصه ای از توضیحات در مورد خود اینجا قرار دهید. محدودیت 200 حرفی.

سایر مقالات

0 دیدگاه

ارسال دیدگاه