پست های جدید
  • ایران
  • 1400-05-09
  • آخرین به‌روزرسانی 1399-10-17
sample

زبان اسپانیایی به عنوان یکی از پر مخاطب ترین زبان های دنیا که در بسیاری از کشورها نیز مورد استفاده قرار می گیرد، از اهمیت ویژه ای برخوردار است. به طور دقیق می توان گفت که بیش از 400 میلیون نفر این زبان را استفاده می کنند و اسپانیایی چهارمین زبان زنده ی دنیا به حساب می آید. یکی از نکات جالب در رابطه با اسپانیایی آن است که مانند انگلیسی ریشه در زبان لاتین دارد و به همین دلیل است که تعداد زیادی از کلمات را با تشابه و یا نزدیکی بیانی و معنایی در بین این دو پیدا خواهیم کرد. همچنین باز هم به دلیل داشتن ریشه ی مشترک، تشابه زیادی را در بخش گرامر و دستور زبان هم خواهید دید.

                          

چرا باید اسپانیایی یاد بگیریم؟

در بالا اشاره کردیم که این زبان چهارمین رتبه در میان زبان های زنده ی دنیا را دارد پس می تواند کمک زیادی در برقراری ارتباط با تعداد بالایی از مردم دنیا بکند. مردم و ملیت های مختلفی این زبان را استفاده می کنند و به همین دلیل است که با یاد گرفتن و آموزش زبان اسپانیایی، با تعداد زیادی از کشورها نیز می توانید ارتباط برقرار کنید که در روابط کاری و تجاری بسیار مهم می باشد. این زبان از. اعتبار بین المللی نیز برخوردار است و با دانستن آن، می توانید در شرایط لازم و ضروری از آن استفاده کنید.

فرصت های شغلی زبان اسپانیایی

با توجه به فراگیری و اهمیت این زبان، می توان انتظار داشت که فرصت هتی شغلی زیادی هم به واسطه یاد گرفتن آن، به دست آورید. در ادامه به برخی از شغل هایی که با یادگیری اسپانیایی به دست می آورید اشاره خواهیم کرد.

        https://transpanish.biz/wp-content/uploads/2019/09/Spanish-second-language-1.jpg

تدریس

تدریس زبان های مختلف همیشه یکی از شغل هایی است که می توان به آن پرداخت و هر چقدر که فراگیری آن زبان بیشتر باشد، داوطلبان بیشتری برای یادگیری دارد و در نتیجه ی آن، میزان درآمد شما از تدریس زبان نیز می تواند بیشتر شود. البته به یاد داشته باشید که تدریس شغل ساده ای نیست اما اگر مهارت کافی در این زبان داشته باشید می توانید به یک استاد خوب اسپانیایی تبدیل شوید!

ترجمه

ترجمه در سبک های مختلفی می تواند انجام شود. از ترجمه ی کتاب و متون مختلف گرفته، تا ترجمه ی مکالمات به صورت زنده! زبات اسپانیایی می تواند در زمینه ترجمه بسیار پولساز باشد چرا که شرکت ها و برندهای زیادی هستند که این به زبان صحبت می کنند و به همین جهت اگر بتوانید ترجمه ی زنده و تخصصی انجام دهید، می توانید در یک شرکت و یا هلدینگ به عنوان مترجم اسپانیایی مشغول به کار شوید که درآمد آن هم اصلا پایین نیست! ترجمه ی کتاب برای ناشران، ترجمه ی متون علمی و… نیزنیز از دیگر فرصت های شغلی این بخش به حساب می آیند.

مهاجرت به اسپانیا

یکی دیگر از مسائلی که یادگیری این زبان را مهم جلوه می دهد، مسئله ی مهاجرت است. همانطور که گفتیم، کشورهای زیادی علاوه بر اسپانیا، به این زبان سخن می گویند و با یادگیری اسپانیایی می توانید شانس ورود خود به این کشورها را بسیار بالا ببرید و همچنین پس از پذیرش زندگی به مراتب راحت تری در جامعه داشته باشید. برقراری روابط اجتماعی، مشغول به کار شدن و تحصیل از جمله مواردی هستند که بدون دانستن زبان هر کشور تقریبا غیر ممکن می باشد و با توجه به این نکات می توان گفت که اسپانیایی از مهم ترین و بهترین زبان هایی است که می توانید آن را یاد بگیرید.

https://www.edarabia.com/wp-content/uploads/2020/01/spain-flag.jpg

با قدمت بودن و کاربردی بودن زبان اسپانیایی

این زبان علاوه بر فراگیر بودن در حال حاضر، قدمت زیادی نیز در تاریخ، به ویژه تاریخ اروپا دارد. با یاد گرفتن این زبان می توانید منابع علمی و تاریخی بسیاری که به اسپانیایی نوشته شده اند را مطالعه کنید و دنیای جدیدی از کتاب و فیلم ها به روی شما باز خواهد شد. از طرفی دیگر در بسیاری از سایت ها و پلتفرم ها، زبان اسپانیایی وجود دارد و در صورت نیاز می توانید با انتخاب این زبان کاربری بهتر و راحت تری از آن امکانات داشته باشید.

در این مقاله تلاش کردیم تا از اهمیت و کاربردهای زبان اسپانیایی صحبت کنیم تا شما بتوانید با آن ها آشنا شوید. اگر زبان انگلیسی را یاد گرفته اید و به دنبال یک زبان جدید برای یادگیری هستید، بدون شک اسپانیایی می تواند یکی از بهترین گزینه های شما باشد.

به اشتراک گذاری این مطلب!

author

نام نام خانوادگی

خلاصه ای از توضیحات در مورد خود اینجا قرار دهید. محدودیت 200 حرفی.

سایر مقالات

0 دیدگاه

ارسال دیدگاه