پست های جدید
  • ایران
  • 1400-05-09
  • آخرین به‌روزرسانی 1399-10-17

زبان چینی چند حرف دارد؟ پاسخ این سوال ممکن است از آن چیزی که شما فکر می‌کنید پیچیده‌تر باشد. شاید حتی پیچیده‌تر از خود حروف و کاراکترهای زبان چینی. الفبای زبان چینی بر خلاف بقیه زبان‌ها، از تعدادی حروف محدود تشکیل نشده، بلکه از هزاران کاراکتر تشکیل شده است.

اگر بخواهیم یک جواب کوتاه و سریع به این سوال پیچیده بدهیم،‌ باید بگوییم که زبان چینی تا 106230 هزار حرف یا کاراکتر دارد. اما بالاخره جواب صحیح چه عددی است؟ در ادامه وب‌سایت تیچستان پاسخ کاملی به شما می‌دهد تا متوجه شوید که زبان چینی چند حرف دارد.

بالاخره زبان چینی چند حرف دارد؟

جدول زبان‌شناسی مدرن چین، تعداد کاراکترهای زبان چینی را 7000 عدد اعلام کرده است. اما اگر فکر می‌کنید این عدد بزرگی است عجله نکنید. چون موسسه رسمی Hanyu Da Zidian تعداد کاراکترها را به صورت دقیق، 54,678 عدد عنوان کرده است! شاید دارید به این فکر می‌کنید که کسی که بخواهد تصمیم به یادگیری زبان چینی بگیرد،‌ چطور می‌تواند تمام حروف و الفبای زبان چینی با این تعداد را حفظ کند؟

زبان چینی یکی از پرکاربردترین زبان‌های دنیا است، که افراد زیادی علاقمند به یادگیری آن هستند. خوشبختانه اگر بخواهید زبان چینی یاد بگیرید و در آزمون رسمی زبان چینی به نام Hànyǔ Shuǐpíng Kǎoshì 汉语 水平 (که به آن HSK نیز گفته می شود) شرکت کنید، برای قبولی در آزمون در بالاترین سطح ، فقط باید دانش 2،600 حرف را بلد باشید. هیچ‌کس همه این کاراکترها را یاد نمی‌گیرد یا از آن‌ها استفاده نمی‌کند. برای خواندن روزنامه و اکثر مطالب به زبان چینی، در بهترین حالت، فقط باید بین 3000 تا 3500 کاراکتر چینی را بدانید. اما اگر بخواهید به برخی از نوشته‌های فنی که به زبان چینی نوشته شده‌اند مانند کتاب‌های پزشکی، علوم و غیره را تسلط کامل داشته باشید، باید با تعداد کاراکترهای بیشتری از حروف چینی آشنا باشید.

زبان چینی چند حرف دارد

چند حقیقت جالب در مورد تعداد الفبای زبان چینی

  • با دانستن 2500 عدد از حروف زبان چینی، ‌می‌توانید 97.97٪ از محتوا و معنی متن‌های  نوشتاری روزمره به زبان چینی را بخوانید و بفهمید.
  • با 3500 حرف می توانید 99.48٪ از جملات چینی را متوجه شوید، که این یعنی تقریبا شما همه چیز را به چینی متوجه خواهید شد.
  • جالب است بدانید که با دانستن 900 کاراکتر، می‌توانید بیش از 90 درصد مطالبی که در روزنامه‌های چینی منتشر می‌شود را بخوانید و معنی آن را متوجه شوید.

خوشنویسی چینی: هنر نوشتن

فرهنگ چین آنقدر غنی و زیباست که می‌توان این موضوع را در کالیگرافی یا خوشنویسی حروف الفبای چینی هم به وضوح مشاهده کرد. خوشنویسان چینی از قلم مو، جوهر، کاغذ و سنگ‌های مرکب برای ساخت کارهای هنری‌ای که مبتنی بر شخصیت خودشان است، استفاده می کنند.

این ابزارها به عنوان چهار گنجینه مطالعه شناخته می شوند (文房四宝 ؛ Wénfáng Sìbǎo). شکل، اندازه، کشش و نوع مو در برس، رنگ و تراکم جوهر و سرعت جذب و بافت سطح کاغذ از اصلی ترین عوامل فیزیکی است که بر هنر آنها تأثیر می گذارد. در خوشنویسی حروف الفبای چینی همه چیز مهم است، اما اصول خاصی وجود دارد که هر خوشنویس باید با خلاقیت خود آن‌ها را دنبال کند تا هنرش واقعی تلقی شود.

زبان چینی چند حرف دارد

چطور با زبان چینی آشنا شویم؟

برای دانستن و آشنایی با اصول پایه زبان چینی باید به 500 کاراکتر تسلط داشته باشید. برای خواندن روزنامه، مجله و کتاب‌هایی که به زبان چینی هستند باید با بیش از 2000 تا از کاراکترهای زبان چینی آشنایی داشته باشید.

بهترین راه برای شروع یادگیری زبان و الفبای چینی، بهره‌بردن از اساتید مجرب در این ضمینه است. اگر به فرهنگ و زبان چینی علاقه دارید و تصمیم به یادگیری زبان چینی گرفته‌اید، به شما پیشنهاد می‌کنیم کلاس‌های آموزش آنلاین زبان چینی را با بهترین و مجرب‌ترین اساتید زبان چینی از طریق وب‌سایت تیچستان آغاز کنید.

به اشتراک گذاری این مطلب!

author

پانته آ توتونچیان

از سال ۱۳۹۲ کار تولید محتوا و ترجمه رو شروع کردم و به حوز‌ه‌هایی مثل شبکه‌های اجتماعی، PR و دیجیتال مارکتینگ علاقه دارم و با شرکت‌های مطرح و شناخته شده در این زمینه‌ها همکاری می‌کنم. سفر، سینما و انیم

سایر مقالات

0 دیدگاه

ارسال دیدگاه