پست های جدید
 • ایران
 • 1400-07-07
 • آخرین به‌روزرسانی 1399-10-17

اگر سر و کله زدن با کتاب‌های قطور و گرامر زبان انگلیسی شما را خسته و کلافه کرده، دست نگه‌دارید و کمی به خودتان استراحت بدهید. خبر خوب برای شما این است که می‌توانید بهترین فیلم‌های هالیوودی را تماشا کنید و همزمان زبان انگلیسی‌تان را نیز هم بهبود بدهید. تماشای فیلم به زبان انگلیسی یک روش عالی برای بهبود زبان انگلیسی شما است - به خصوص مهارت‌های صحبت کردن و شنیدن. اما یادگیری زبان انگلیسی با فیلم، اصول مخصوص به خود را دارد که در ادامه،‌ تیچستان علاوه بر اینکه اصول این‌کار را به شما یاد می‌دهد، فیلم‌های مناسب یادگیری زبان انگلیسی را نیز به شما معرفی می‌کند.

چرا آموزش زبان انگلیسی با فیلم مفیداست؟

 • فیلم‌های انگلیسی، برای انگلیسی‌زبانان ساخته شده‌اند، بنابراین هرآنچه در این فیلم‌ها گفته می‌شود و شما می‌شنوید کاملا واقعی و با همان سرعت و لهجه‌ای است که در دنیای واقعی ممکن است با آن روبه‌رو شوید.
 • در فیلم‌ها اکثرا از زبان عادی و روزمره استفاده می‌شود. بنابراین تمرین زبان انگلیسی با فیلم، راهی عالی برای بهبود دایره واژگان انگلیسی شما از طریق یادگیری اصطلاحات انگلیسی و عامیانه عمومی زبان انگلیسی آمریکایی و بریتیش است.
 • فیلم دیدن، کاری بسیار سرگرم‌کننده است. اگر از کلاس‌های سنتی انگلیسی و کتاب‌ های آموزش زبان‌ خسته شده‌اید، می‌توانید با فیلم‌های مناسب یادگیری زبان، به روند یادگیری‌تان ادامه بدهید.
 • تماشای فیلم به زبان انگلیسی، به شما  بینشی فرهنگی هم می‌دهد. شما می توانید در مورد مکان‌های مورد علاقه خود بیشتر بدانید. اگر به آن مکان بروید، نه تنها انگلیسی بلد هستید، بلکه فرهنگ و تاریخ را نیز خواهید فهمید.
 • اگر بخواهید با دوستان انگلیسی‌زبان خود در مورد چیزی صحبت کنید، فیلم و سینما، یکی از بهترین موضوعات هستند. همه دوست دارند درباره فیلم صحبت کنند.
 • با گوش دادن به دیالوگ‌های فیلم‌های انگلیسی‌،‌ می‌توانید تلفظ انگلیسی خودتان را بهتر کنید.

مطالعه مقاله تقویت لیسنینگ و اسپیکینگ با فیلم و سریال را نیز به شما پیشنهاد می‌کنیم.

چطور با فیلم‌های مناسب یادگیری زبان انگلیسی، بهترین نتیجه را بگیریم؟

 1. فیلم هایی را که از قبل می شناسید انتخاب کنید.

 اگر مبتدی یا سطح پایین‌تری هستید، بهتر است فیلمی را انتخاب کنید که قبلاً تماشا کرده باشید. چرا؟ چون شما از قبل داستان اصلی را می‌دانید. این بار می‌توانید به جای تلاش برای دنبال کردن یک داستان جدید، روی خود زبان تمرکز کنید.

 1. از زیرنویس استفاده کنید.

 اینکه شما از زیرنویس استفاده می‌کنید، به این معنی نیست که تقلب می‌کنید زیرا هنوز صدای انگلیسی را می‌شنوید. اگر سطح پایین‌تری دارید‌، زیرنویس‌ها را به زبان فارسی استفاده کنید تا از دیدن فیلم هم لذت ببرید. اگر سطح پیشرفته‌تری دارید، کمی خود را به چالش بکشید و از منطقه امن خود خارج شوید و یک فیلم با زیرنویس انگلیسی تماشا کنید. نیازی نیست که کلمه به کلمه دیالوگ‌ها را دنبال کنید زیرا این کار انرژی زیادی از شما خواهد گرفت و شما را بعد از چند دقیقه خسته خواهد کرد، اگر دیالوگ‌های رد و بدل شده در فیلم‌ خیلی سریع یا با زبان خیلی محاوره‌ای هستند، از آنها برای گرفتن اصل مطلب استفاده کنید.

 1. با فیلم‌های کوتاه و ساده شروع کنید.

 لازم نیست خود را درگیر فیلم‌های حماسی یا فیلم‌های فلسفی با موضوعات عمیق کنید. این کار اشتباه است چون باعث می‌شود تمرکزتان به جای یادگیری زبان با فیلم، روی موضوع فیلم برود و فکرتان را درگیر کند.

 1. فیلم را به چند بخش تقسیم کنید.

اگر دیدن فیلم‌های مناسب یادگیری زبان، شما را خسته می‌کند می‌تواند این فیلم‌ها را به بخش‌های 30 دقیقه‌ای تقسیم کنید. بعد از اینکه یک قسمت را تماشا کردید، کار دیگری انجام دهید. مثلا چیزی بخورید، یا کاری را که دوست دارید، انجام بدهید. تماشای یک فیلم کامل فقط به زبان انگلیسی می‌تواند گاهی واقعاً طاقت فرسا و ناامیدکننده باشد، به خصوص اگر برای درک مطالب و تقویت زبان انگلیسی خود تلاش کنید، به همین دلیل تماشای آن در بخش‌های کوچک‌تر می‌تواند ایده خوبی برای شما باشد.

 1. گوش کنید و تکرار کنید.

خوبی دیدن فیلم به صورت آنلاین یا با لپ‌تاب یا دستگاه دی‌وی‌دی پلیر این است که می‌توانید هر زمانی که بخواهید، فیلم را متوقف کنید، کاری که در کلاس‌های سنتی زبان انگلیسی شاید نتوانید به دلخواه خودتان در مورد فیلم‌های آموزشی زبان انگلیسی انجام دهید. به بخشی که نفهمیدید برگردید و آن را با صدای بلند بگویید. چند بار تکرار کنید و بخوانید که زیرنویس‌ها چه می‌گویند. تکرار کلامی چیزی که می‌شنوید یک روش عالی برای بهبود لهجه زبان انگلیسی است، این چیزی است که در کلاس زبان، ممکن است کمی برای شما دشوار باشد.

 1. فیلم‌هایی را ببینید که از آن‌ها واقعا لذت می‌برید.

اگر از فیلم‌های درام و عاشقانه لذت می‌برید، این فیلم‌ها را انتخاب کنید. برای تمام سلیقه‌ها هزاران فیلم با ژانرهای مختلف وجود دارد که می‌توانید آن‌ها را انتخاب کنید و یادگیری زبان انگلیسی با فیلم را شروع کنید. اگر خودتان را مجبور به تماشای فیلم‌هایی کنید که از نظر داستانی برای شما کوچکترین جذابیتی ندارند، با مشکل روبرو خواهید شد و در این صورت ممکن است به درس‌های زبان انگلیسی خود برگردید.

 1. روی فیلم‌هایی که محصول یک کشور هستند تمرکز کنید.

انگلیسی یک زبان جهانی است و کشورهای مختلفی در سراسر دنیا هستند که به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند و لهجه‌های مختلفی دارند. بنابراین بهتر است برای اینکه در مورد لهجه‌ها و تلفظ‌های مختلف گمراه نشوید، فیلم‌هایی که محصول یک کشور هستند را ببینید. فهمیدن لهجه فیلم‌های آمریکایی برای بیشتر زبان‌آموزان بهتر و راحت‌تر است، بنابراین بهتر است که با فیلم‌های هالیوودی آمریکایی شروع کنید.

 1. فیلم‌ها را با دوستان یا هم‌کلاسی‌هایتان ببینید.

اگر در اطرافتان دوستانی دارید که می‌خواهند مانند شما فیلم‌های مناسب یادگیری زبان انگلیسی را ببینید می‌توانید این‌کار را با هم انجام بدهید. بعد از تماشای فیلم، می‌توانید به زبان انگلیسی، در مورد فیلم نظرتان را بگویید و با هم صحبت کنید.

آموزش زبان انگلیسی با فیلم

9 فیلم برای یادگیری زبان انگلیسی

پیشنهاد ما به شما، دیدن فیلم‌های زیر با رعایت نکته‌هایی که در بالا به آن اشاره کردیم است.

1. “The Social Network” (2010)

2. “The Hangover” (2009)

3. “The Hunger Games” (2012)

4. “Toy Story” (1995)

5. “Cast Away” (2000)

6. “(500) Days of Summer” (2009)

7. “Twilight” (2008)

8. “The Break-up” (2006)

9. “Forrest Gump” (1994)

در پایان، اگر می‌خواهید مکالمه زبان انگلیسی‌تان را بهبود بدهید یا در صحبت کردن اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید،   می‌توانید با یکی از اساتید زبان انگلیسی تیچستان مشورت کنید. همچینی شرکت در دوره‌های آموزش آنلاین زبان انگلیسی را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

به اشتراک گذاری این مطلب!

author

پانته آ توتونچیان

از سال ۱۳۹۲ کار تولید محتوا و ترجمه رو شروع کردم و به حوز‌ه‌هایی مثل شبکه‌های اجتماعی، PR و دیجیتال مارکتینگ علاقه دارم و با شرکت‌های مطرح و شناخته شده در این زمینه‌ها همکاری می‌کنم. سفر، سینما و انیم

سایر مقالات

0 دیدگاه

ارسال دیدگاه